Ciepło, ale z deszczem i burzami. Prognoza na czwartek, 24 września

Polska
Ciepło, ale z deszczem i burzami. Prognoza na czwartek, 24 września
Pixabay
Prognoza pogody na 24 września

Czwartek przyniesie nam zmiany w pogodzie, które objawią się większym zachmurzeniem, a także deszczem, który miejscami będzie intensywny, i burzami z gradem i silnym wiatrem. Nadal będzie bardzo ciepło, a ciśnienie zacznie rosnąć.

W pierwszej połowie dnia pogoda będzie jeszcze spokojna. Spodziewamy się słońca, ale też rosnącego zachmurzenia. Po południu i wieczorem w wielu regionach kraju pojawią się deszcze, przelotne, ale chwilami intensywne, a także burze.

 

W trakcie burz w krótkim czasie może spaść nawet do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, lokalnie z gradem o średnicy do 1 centymetra i porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Zachowajmy ostrożność!

 

Nadal będzie ciepło

 

Mimo opadów i burz nadal będzie bardzo ciepło. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 21 stopni na północnym zachodzie przez 23-24 stopnie na przeważającym obszarze do 25 stopni na wschodzie i południowym zachodzie kraju.

 

ZOBACZ: Dzień miał się zrównać z nocą, ale tak się nie stanie. Winne jest Słońce przypominające wazon

 

Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie słaby i umiarkowany, tylko w burzach silniejszy.

 

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek

Ciśnienie zacznie rosnąć

 

Ciśnienie przez cały dzień będzie powoli rosnąć. W południe wyniesie od 1004 hPa na północnym zachodzie do 1009 hPa na południowym wschodzie.

 

Biomet zacznie się pogarszać, przez co meteopaci mogą odczuwać najróżniejsze dolegliwości, w tym senność, rozkojarzenie i ból głowy.

 

W piątek deszcze i burze

 

Niemal w całym kraju w piątek trzeba się liczyć z deszczem, który na północy i północnym wschodzie będzie przelotny, ale obfity, może się pojawiać w towarzystwie burz. Z kolei na zachodzie opady będą miały charakter ciągły oraz umiarkowane i duże natężenie.

 

ZOBACZ: Tsunami wysokie jak Pałac Kultury i Nauki nawiedziło Alaskę. Nikt go nawet nie zauważył

 

Temperatura nie ulegnie większym zmianom, utrzymując się na poziomie nieco powyżej 20 stopni, z wyjątkiem województw zachodnich, gdzie ochłodzi się nawet poniżej 15 stopni.

 

WIDEO: Prognoza pogody na czwartek

  

Łukasz Mielczarek/pgo/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie