Ewakuowano Wieżę Eiffla. "Alarm bombowy"

Świat
Ewakuowano Wieżę Eiffla. "Alarm bombowy"
PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

Paryska wieża Eiffla została ewakuowana w środę rano po tym, gdy policja otrzymała informację o podłożeniu w niej bomby. Sprawa jest badana przez służby - podała stacja BFMTV, powołując się na źródła w policji. Informacja o bombie okazała się nieprawdziwa.

Okolice wieży Eiffla są zamknięte dla ruchu i odgrodzone przez policję - przekazał obecny na miejscu dziennikarz stacji.

 

ZOBACZ: Tajfun w Japonii. Tysiące ewakuowanych

 

Wieża, która została w środę ewakuowana na dwie godziny z powodu nieprawdziwej, jak się okazało, informacji o podłożeniu tam bomby, po południu została ponownie otwarta dla zwiedzających.

 

Konstrukcja została przeszukana i nie znaleziono żadnych śladów materiałów wybuchowych - przekazała rzeczniczka policji agencji Reutera, dodając, że zabytek został otwarty około 14.25. Wcześniej ewakuowano z niego kilkaset osób, w tym turystów oraz pracowników restauracji i atrakcji znajdujących się w wieży.

 

"Wysadzić wszystko w powietrze"

 

- Zadzwonił mężczyzna, krzyknął "Allahu Akbar" i powiedział, że zamierza "wysadzić wszystko w powietrze" na wieży Eiffla - relacjonuje źródło policyjne cytowane przez AFP. Siły bezpieczeństwa szybko otoczyły wieżę, wstrzymały ruch wokół niej i o godz. 12.15 ewakuowały przebywających tam ludzi.

 

Zarządzająca obiektem firma SETE oświadczyła w komunikacie po otwarciu konstrukcji, że wieża Eiffla jest całkowicie bezpieczna oraz że był to pierwszy fałszywy alarm bombowy w tym roku.

zdr/ Reuters, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie