48-latek aresztowany za znęcanie się nad rodzicami. To recydywista

Polska
48-latek aresztowany za znęcanie się nad rodzicami. To recydywista
Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku
48-latek nadużywał alkoholu i urządzał w domu libacje

Policjanci z Gdańska zatrzymali 48-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Jak powiedziała we wtorek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który w czerwcu tego roku wyszedł z więzienia, w którym obywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad swoimi rodzicami.

 

ZOBACZ: Internauta zatrzymany pod zarzutem znieważenia prezydenta Dudy

 

- Zatrzymanie było konsekwencją zgłoszenia, które wpłynęło do dzielnicowych o tym, że mężczyzna mimo odbytej kary nadal stosował przemoc fizyczną i psychiczną nad rodzicami w wieku ponad 80 lat - dodała Kamińska.

 

Libacje i poniżanie

 

48-latek nadużywał alkoholu i urządzał w domu libacje. Mężczyzna poniżał i wyzywał swoich najbliższych.

 

ZOBACZ: Dzisiejsi seniorzy są "młodsi", niż ich rówieśnicy z przeszłości

 

- Zdarzało się, że wydzielał też jedzenie swoim rodzicom albo w ogóle go nie podawał. Mężczyzna był też agresywny. Bił rodziców i okradał ich z pieniędzy - powiedziała Kamińska.

 

Podejrzany został przesłuchany i przedstawiono  mu zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobami nieporadnymi ze względu na ich wiek, stan psychiczny i fizyczny.

 

Mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy dlatego grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 48-latka. 

sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie