Czechy: rekordowy przyrost zakażeń w dniu wolnym od pracy

Świat
Czechy: rekordowy przyrost zakażeń w dniu wolnym od pracy
PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG
Czechy: rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem w dniu wolnym od pracy

Ministerstwo zdrowia Czech poinformowało w niedzielę, że w ciągu doby zarejestrowano 2046 przypadków zakażenia koronawirusem. To o 65 mniej zakażeń niż w piątek, ale zarazem jest to rekordowy przyrost w dniu wolnym od pracy, gdy przeprowadza się mniej testów. Z powodu Covid-19 w ostatnich 24 godzinach zmarły cztery osoby.

Aktualnie w Czechach zakażonych jest 23 579 osób, z których większość ma łagodne objawy. W szpitalach jest 516 osób, z czego 94 to pacjenci w ciężkim stanie. Od 1 marca br. gdy pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia Sars-CoV-2 w Czechach zmarło 499 chorych.

 

Liczba zakażonych i hospitalizowanych znacznie wzrasta w kraju od początku zeszłego tygodnia. We wtorek 8 września, po raz pierwszy dzienny wzrost potwierdzonych przypadków koronawirusa przekroczył 1 tys. W środę 16. września przybyło ponad 2 tys. nowych przypadków, dzień później - 3 tys.

 

ZOBACZ: Epidemia na Wyspach. Minister zdrowia: jesteśmy w punkcie krytycznym

 

Z danych resortu zdrowia wynika, że laboratoria przeprowadzają więcej testów. W sierpniu dobowa liczba testów tylko raz przekroczyła 10 tys. W kończącym się tygodniu nie spadała zaś poniżej 16 800 testów dziennie. W czwartek przeprowadzono rekordowych 22 tys. badań.

 

Sars-CoV-2 najbardziej rozpowszechniony jest w Pradze gdzie w ciągu tygodnia w ciągu ostatnich siedmiu dni służby sanitarne potwierdziły 216 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W stolicy obowiązuje najwyższy stopień zagrożenie epidemicznego.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie