Płock: samochód wjechał w instalację gazową, doszło do wybuchu. Zginęły trzy osoby

Polska
Płock: samochód wjechał w instalację gazową, doszło do wybuchu. Zginęły trzy osoby
petronews.pl
Śmierć w wypadku poniosły trzy osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek późnym wieczorem w Płocku. Na ul. Harcerskiej osobowe audi uderzyło w skrzynkę z instalacją gazu ziemnego. Doszło do wybuchu, a pożar objął pobliski dom. Zginęły trzy osoby - wszyscy podróżujący autem. To najprawdopodobniej młodzi mieszkańcy tego miasta.

- Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek tuż przed północą. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji, następnie w przyłącze gazowe i w budynek mieszkalny. Pojazd stanął w płomieniach, zaczęło również płonąć poddasze domu, z którego ewakuowana została starsza kobieta - powiedziała Polsat News mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Płocku.

 

ZOBACZ: Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Winą obarczył siły natury

 

Pojazdem podróżowało trzech mężczyzn, ich tożsamość nie jest w tej chwili znana. - Zwłoki zostały zabezpieczone w prosektorium - dodała policjantka.

 

petronews.pl

 

W rozmowie z portalem petronews.pl świadkowie przyznali, że  "samochód osobowy jechał z dużą prędkością".

 

W akcji brało udział 15 zastępów straży pożarnej. Z okolicznych budynków ewakuowano prawie 20 osób. - W tej chwili nie ma zagrożenia dla mieszkańców. Osoby ewakuowane otrzymały wsparcie z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, które zapewniło autokar dla mieszkańców, gdzie mogli oczekiwać na zakończenie działań - powiedziała mł. asp. Marta Lewandowska.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie, S7. Jednego popołudnia zderzyło się 13 aut

 

Wieczorem mł. asp. Lewandowska podała, że "nie jest wykluczone, iż ofiarami zdarzenia są młodzi mieszkańcy Płocka". - Pewność co do ich tożsamości, będziemy mieli po przeprowadzeniu badań genetycznych - dodała. 

 

O szczegółach wypadku jako pierwszy poinformował portal petronews.pl.

bas/luq/grz/ petronews.pl, polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie