Piotr Witwicki rozmawiał z niewidomym wiceministrem. Wywiad poleca premier Morawiecki

Polska
Piotr Witwicki rozmawiał z niewidomym wiceministrem. Wywiad poleca premier Morawiecki
Zdj. archiwalne, fot. Facebook/Mateusz Morawiecki
"Mam zaszczyt współpracować z Pawłem Wdówikiem w rządzie" - zapewnił premier Morawiecki, polecając wywiad "Tygodnika polsatnews.pl"

Bardzo polecam wywiad z wiceministrem rodziny Pawłem Wdówikiem w "Tygodniku polsatnews.pl" - napisał w sobotę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, ma zaszczyt "współpracować z Nim w rządzie". Szef rządu przypomniał, że Wdówik odpowiada za nową strategię dotyczącą osób niepełnosprawnych na lata 2020-30.

Chodzi o wywiad "Niewidomy wiceminister: na Żylecie jest najwięcej normalności" Piotra Witwickiego z cyklu "Rozmowy #BezUników". Ukazuje się on w "Tygodniku polsatnews.pl".

 

Całą rozmowę można przeczytać pod tym linkiem. Wdówik opowiada w niej m.in. o chodzeniu na mecze Legii Warszawa, jeżdżeniu na spływy kajakowe i chodzeniu po górach z rodziną.

 

"Nikt panu nie przeczytał, jak się zabezpieczyć?"

 

- Są jakieś sprawy, przy których pojawiają się trudności? - pytał Piotr Witwicki.

- Oczywiście. Jak to się mówi: małe dzieci - mały kłopot, duże dzieci - większe wyzwania. Ale opowiem śmieszną historię. Jak się urodziło czwarte, to żona powiedziała: załatw teraz ty to becikowe. To były jeszcze czasy przed 500 plus. W Internecie nie było żadnych formularzy. Zadzwoniłem więc do ośrodka pomocy społecznej i od razu pani pogratulowała mi pierwszego dziecka. Zacząłem tłumaczyć, że to nie pierwsze, tylko czwarte. Jak powiedziałem, że jestem niewidomy pani urzędnik zapytała: jak to niewidomy? - No normalnie, nie widzę. - I ma pan czwórkę dzieci? - No tak. - Nikt panu nie przeczytał, jak się zabezpieczyć? - odpowiedział Wdówik.

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz: do rynsztoku się nie wybieram

 

Wiceminister dodał również, że pewnego dnia był z "trójką jego chłopaków w wieku 9, 11 i 13 lat na meczu Legii w europejskich pucharach".

 

"Gdy któryś z kibiców zobaczył, że mam białą laskę, to od razu zrobili mi miejsce. Jeden z kibiców krzyknął: robimy przejście dla ojca z dziećmi. Nikt nie dodawał, że jestem niewidomy. Wszyscy się rozsunęli i doszliśmy do bramki. Tam jednak ochroniarz powiedział nam, że podeszliśmy pod złe wejście" - mówił.

 

Premier: mam zaszczyt współpracować z nim w rządzie

 

Rozmowę Piotra Witwickiego polecił na Facebooku szef rządu.

 

"Wszyscy, którzy ją czytali, zachwycają się sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i pełnomocnikiem mojego rządu ds. osób niepełnosprawnych. Jest niewidomy, ale regularnie chodzi z rodziną w góry, na mecze swojej ukochanej drużyny Legia Warszawa i w ogóle prowadzi bardzo aktywne i kolorowe życie" - stwierdził premier.

 

Zapewnił, że "wie o tym od dawna", ponieważ ma "zaszczyt współpracować z nim w rządzie".

 

Bardzo polecam wszystkim wywiad z Pawłem Wdówikiem, który robi dzisiaj prawdziwą furorę w sieci. Wszyscy, którzy go...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 19 września 2020

 

Morawiecki dodał, że to właśnie Wdówik odpowiada za nową strategię dotyczącą osób niepełnosprawnych na lata 2020-30.

 

Wszystkie wywiady Piotra Witwickiego z cyklu "Rozmowy #BezUników" przeczytasz tutaj.

wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie