"Czy to dobrze, że w resorcie sprawiedliwości są osoby, które godzą się na przemoc wobec zwierząt?"

Polska
"Czy to dobrze, że w resorcie sprawiedliwości są osoby, które godzą się na przemoc wobec zwierząt?"
PAP/Marcin Obara
Według rzecznika rządu możliwy jest scenariusz rządu mniejszościowego

- Wczorajszy dzień pokazał, że trzeba postawić duży znak zapytania, czy Zjednoczona Prawica wciąż istnieje. Trudno mówić o więzi politycznej. Niektórzy zadają sobie pytanie, czy dobrze, że w ministerstwie sprawiedliwości są osoby, które godzą się na to, żeby stosować przemoc wobec zwierząt - powiedział w "Graffiti" rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller stwierdził, że "wczorajszy projekt był pewnego rodzaju punktem podsumowującym, jeśli chodzi o spory w Zjednoczonej Prawicy". - Trudno patrzeć z optymizmem na przejaw dobrej woli z drugiej strony. To jest na dzisiaj problem Zjednoczonej Prawicy, Solidarnej Polski i Porozumienia, że tych zasad, które ustalaliśmy na początku, dalej nie przestrzegali - dodał.

 

ZOBACZ: Sejm uchwalił "piątkę dla zwierząt". Przeciw było 38 posłów klubu PiS

 

Przyznał, że "to nie jest jedyny problem, który w ostatnich tygodniach był w Zjednoczonej Prawicy". Pytany przez Marcina Fijołka, czy koalicja się rozpada, odpowiedział: "nasi partnerzy zamiast realizować ustalenia, które były w ramach koalicji, jeśli chodzi o partnerskie traktowanie się, przy trudnych negocjacjach zaczęli podnosić bardzo trudne tematy, które na zewnątrz sprawiają wrażenie dekompozycji obozu".

 

WIDEO: zobacz rozmowę z rzecznikiem rządu

  

- To kwestia zwierząt, ale także kwestia rozmów europejskich. Działania o charakterze międzynarodowym powinny być w ramach rządu. To jest absolutna zasada wszystkich rządów na świecie. Mam wrażenie, że Solidarna Polska w ostatnim czasie próbuje sama w tym zakresie prowadzić swoje działania - dodał.

 

ZOBACZ: Ustawa o ochronie zwierząt. Jest stanowisko Solidarnej Polski

 

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Spośród 229 przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, którzy wzięli udział w głosowaniu, nowelizację poparło 176 posłów PiS, w tym minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (Porozumienie).

 

Natomiast przeciw noweli zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski; 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw. Przeciwko noweli opowiedział się też m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS).

prz/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie