Co z koalicją? Narada polityków PiS w Krakowie

Polska
Co z koalicją? Narada polityków PiS w Krakowie
PAP/Art Service
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Krakowie

Po piątkowej wizycie na Wawelu politycy PiS przyjechali do biura partii przy ul. Retoryka. Szef klubu Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że to "kolacja", a nie rozmowy. Rozmowy skończyły się ok. godz. 2 w nocy.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził w piątek wieczorem grób Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Później politycy jego partii przyjechali do krakowskiego biura PiS.

 

Prezesowi towarzyszyli m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, wicepremier Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister obrony Mariusz Błaszczak, wiceprezes PiS Joachim Brudziński, minister w kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, europosłowie Ryszard Czarnecki i Elżbieta Kruk oraz posłowie Małgorzata Wassermann i Arkadiusz Mularczyk.

 

Politycy uczestniczyli we mszy św. i złożyli kwiaty w krypcie z sarkofagiem pary prezydenckiej.

 

Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej

 

Każdego 18. dnia miesiąca Jarosław Kaczyński, w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, stara się przyjechać na Wawel, by złożyć kwiaty na ich grobie.

 

Po wizycie na Wawelu politycy przyjechali do biura PiS na ul. Retoryka. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że to "kolacja", a nie rozmowy. Zapewnił, że o przyszłości koalicji w PiS będą rozmawiać dopiero w poniedziałek.

 

Zapytany o wypowiedzi polityków Solidarnej Polski, którzy zagrozili, że będą przyspieszone wybory, jeżeli ich lider Zbigniew Ziobro będzie musiał odejść z rządu i resortu sprawiedliwości, Terlecki opowiedział: "Jak chcą startować sami, to niech spróbują".

 

Rozmowy zakończyły się ok. 2 w nocy. Większość polityków wyszła z siedziby bocznym wejściem, nie rozmawiała z mediami. Krzysztof Szczerski, Andrzej Adamczyk i Ryszard Czarnecki, którzy przechodzili obok dziennikarzy odpowiadali krótko: "wszystko będzie dobrze".

zdr/bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie