Cezary Kucharski pozywa Roberta Lewandowskiego. W tle wielomilionowe odszkodowanie

Polska
Cezary Kucharski pozywa Roberta Lewandowskiego. W tle wielomilionowe odszkodowanie
Polsat News
Cezary Kucharski pozywa Roberta Lewandowskiego. W tle wielomilionowe odszkodowanie

Były agent Roberta Lewandowskiego Cezary Kucharski złożył pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej RL Management. Jego zdaniem, "Lewy" miał nielegalnie wyprowadzać pieniądze ze swojej firmy i przeznaczyć je na zakup luksusowych nieruchomości, a także pokrycie kosztów atrakcyjnych podróży. Kucharski żąda odszkodowania w wysokości 9 milionów euro, czyli około 40 mln zł.

Niemiecka gazeta "Der Spiegel" poinformowała, że w ubiegły piątek Kucharski złożył pozew do Wydziału Ekonomicznego Sądu Okręgowego w Warszawie przeciwko firmie RL Management. Kucharski domaga się od Lewandowskiego dziewięciu milionów euro czyli ok. 40 milionów złotych.

 

Sprawa toczy się o nielegalne - zdaniem Kucharskiego - wyprowadzanie pieniędzy z kont firmy RL Management. Według pozwu, pieniądze miały wychodzić z kont firmowych na polskie rachunki bankowe, z pominięciem niemieckiego urzędu skarbowego.

 

Według byłego menedżera "Lewego", a także eksposła PO, małżeństwo Lewandowskich miało też płacić za drogie podróże i apartamenty z firmowych pieniędzy. Dodatkowo Anna Lewandowska miała otrzymać z RL Management pożyczkę w wysokości 2,5 miliona złotych, których nie musiała zwracać. 

 

ZOBACZ: Ranking najlepiej zarabiających piłkarzy. Robert Lewandowski w pierwszej dziesiątce

 

"Wszelką dokumentację przedstawimy sądowi"

 

Przedstawiciele Roberta Lewandowskiego odpierają zarzuty i uznają je za bezprzedmiotowe. "Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie" - brzmi oświadczenie rzeczniczki Roberta Lewandowskiego, Moniki Bondarowicz.


"Ponieważ pan Cezary Kucharski poinformował Państwa, że skierował sprawę do sądu, uprzejmie informujemy, że wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd. W tym miejscu warto ponownie przypomnieć, że der Spiegel w ramach opisu sprawy przesłał nam informację, że pozew został złożony, co według naszej wiedzy nie jest prawdą" - napisała.

 

Jeśli jednak jest założona sprawa sądowa, to wszelką dokumentację przekażemy do sądu. Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji" - dodała rzeczniczka "Lewego".

zdr/ Der Spiegel, Interia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie