Atak na Viki Gabor i jej tatę. Jest oświadczenie rodziny

Polska
Atak na Viki Gabor i jej tatę. Jest oświadczenie rodziny
Facebook/Viki Gabor
Wiktoria zwyciężyła w 17. konkursie piosenki Eurowizji dla Dzieci

Jest to dla nas bardzo smutne, że w czasach, w których żyjemy, nie możemy czuć się bezpieczni. Na całe szczęście mój mąż (tata Viki) czuje się dobrze, choć odniósł kilka poważnych obrażeń. Dziękujemy za troskę - przekazała w oświadczeniu Ewelina Gabor, mama wokalistki Viki Gabor. Ojca nastolatki, który jej towarzyszył zaatakowała grupa mężczyzn.

W piątek rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy poinformował, że policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali dwóch podejrzanych o usiłowanie rozboju na 49-letnim mężczyźnie oraz jego córce. W zdarzeniu pokrzywdzonym został ojciec znanej nastoletniej piosenkarki Viki Gabor, która m.in. zwyciężyła w 17. konkursie piosenki Eurowizji dla Dzieci.

 

Oświadczenie rodziny

 

"Kochani, fakt jest taki, że zdarzenie z 11.09.2020 naprawdę miało miejsce. Jest to dla nas bardzo smutne, ze w czasach, w których żyjemy, nie możemy czuć się bezpieczni. Na całe szczęście mój mąż (tata Viki) czuje się dobrze, choć odniósł kilka poważnych obrażeń – dziękujemy za troskę. Z tego miejsca przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy udzielili nam tego dnia pomocy: ochroniarzowi, który zareagował na tę sytuację, policji za szybką interwencję i uchwycenie sprawców (Komenda Rejonowa Policji Warszawa ll, ul. Malczewskiego 3/5/7), dziękujemy medykom i przechodniom, którzy nie przeszli obojętnie i udzielili wsparcia w schwytaniu sprawców" - przekazała w oświadczeniu dla portalu onet.pl mama Wiktorii, Ewelina Gabor.

 

"Mamy nadzieję, że sprawcy poniosą odpowiednią karę i że to będzie dla nich nauczka na całe życie. Bardzo prosimy o uszanowanie prywatności naszej rodziny i zaprzestanie kontaktowania się celem uzyskania komentarza"- napisała. 

 

Zaatakowali ojca piosenkarki

 

Do opisywanych zdarzeń doszło na warszawskim Mokotowie wieczorem 11 września około godziny 22.30.

 

13-letnia Wiktoria (Viki Gabor - red.) razem ze swoim ojcem Dariuszem i matką Eweliną wybrali się do jednego ze sklepów przy ul. Konstruktorskiej. Do sklepu wszedł tylko ojciec nastoletniej piosenkarki. Natomiast Vika miała zostać z mamą przed budynkiem.

 

ZOBACZ: Reprezentująca Polskę Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior

 

W tym samym momencie przed sklepem stała grupka mężczyzn, wśród których był 17-letni Kamil T. oraz o rok starszy Dominik P. Młodzi mężczyźni na widok 13-letniej piosenkarki mieli użyć wobec niej wulgaryzmów oraz kazali jej "oddać pieniądze".

 

Gdy piosenkarka ze swoją matką odeszły na bok, ze sklepu wyszedł ojciec 13-latki i zwrócił uwagę agresorom. Wówczas mężczyźni rzucili się na 49-latka, powalili go na ziemię i zaczęli kopać.

 

Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który pobiegł pomóc bitemu mężczyźnie. Ochroniarz o zdarzeniu poinformował też policję. W tym czasie Kamil T., oraz Dominik P. zdążyli uciec.

 

Sprawcy złapani po kilku minutach

 

Jak przekazał rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy, policjanci pojawili się na miejscu kilka minut po zgłoszeniu.

 

- Ustalili okoliczności zajścia oraz rysopisy podejrzanych - powiedział policjant.

 

ZOBACZ: Madonna i Trump ocenzurowani. "Fałszywe informacje o koronawirusie"

 

Dodał, że pobitemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna przez ratowników medycznych, ale nie wymagał on hospitalizacji.

 

Napastnicy byli pijani

 

Rzecznik wskazał, że po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali 17-latka oraz jego o rok starszego wspólnika. - Obaj byli pod działaniem alkoholu - poinformował.

 

- Rozpoznani przez pokrzywdzonego napastnicy trafili do policyjnych cel. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego rodziny - podkreślił podkom. Koniuszy.

 

Za zarzucany czyn grozi do 12 lat więzienia.

pgo/ml/ polsatnews.pl, onet.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie