Sejm nie wybierze nowego RPO. Jedyna kandydatka czekała na podłodze

Polska
Sejm nie wybierze nowego RPO. Jedyna kandydatka czekała na podłodze
Twitter/ Zuzanna Rudzińska-Bluszcz
Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zamieściła na Twitterze zdjęcie, gdzie - siedząc na podłodze - czeka na głosowanie

Punkt o powołaniu rzecznika praw obywatelskich został w czwartek wieczorem zdjęty z porządku głosowań - wynika z informacji na stronie sejmowej. Tymczasem jedyna kandydatka na RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym - siedząc na podłodze - czeka na głosowanie.

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zaopiniowała w czwartek negatywnie wniosek o powołanie Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko rzecznika praw obywatelskich. Jej kandydatura była jedyną zgłoszoną w przewidzianym terminie.

 

ZOBACZ: RPO wybierany przez obywateli. Koalicja Polska składa projekt


Początkowo na stronie Sejmu w porządku głosowań został zamieszczony punkt o powołaniu RPO. Wieczorem punkt został zdjęty.

 

"Czekamy na jakiekolwiek informacje"


"Godz. 21:15, Sejm RP. Jedyna kandydatka na RPO. Czekamy na jakiekolwiek oficjalne informacje czy dziś odbywa się głosowanie dot. wyboru Rzecznika" - napisała Rudzińska-Bluszcz na Twitterze, dołączając zdjęcie, na którym siedzi na sejmowej podłodze.

 

 

"Według podanych informacji głosowanie Sejmu nad wyborem RPO dzisiaj się nie odbędzie. Czekamy na oficjalny komunikat kiedy głosowanie będzie miało miejsce" - dodała po godzinie 22.

 

 

Wsparta przez blisko 700 organizacji


Kadencja obecnego RPO Adama Bodnara upłynęła 9 września. Kandydatury na następcę Bodnara posłowie mogli zgłaszać do 10 sierpnia. Kluby: Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zgłosiły w Sejmie kandydaturę mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, wspartą przez blisko 700 organizacji społecznych.

ac/zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie