Koronawirus w szpitalu we Włocławku. Już 35 zakażonych

Polska
Koronawirus w szpitalu we Włocławku. Już 35 zakażonych
Polsat News
W sobotę ewakuowano pacjentów

O kolejne pięć osób wzrosła grupa zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Łącznie wirusa stwierdzono u 35 osób - 14 pacjentów i 21 pracowników — poinformował w niedzielę rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Według stanu na sobotę z 67 osób poddanych badaniom na obecność koronawirusa II Oddziału Chorób Wewnętrznych zakażonych było 13 pacjentów i 17 pracowników II Oddziału Chorób Wewnętrznych; pacjenci zostali przewiezieni do jednoimiennego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

 

Zdecydowano też o przetransportowaniu 12 pacjentów z wynikami negatywnymi do innych szpitali ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi. Do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy przewieziono sześciu pacjentów, a do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy i Nowego Szpitala w Świeciu — po trzech.

 

"Niestety stwierdzono zakażenie koronawirusem kolejnych pięciu osób — pacjentki z Oddział Chirurgii i czterech pracowników szpitala. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o zawieszeniu przyjęć na tym oddziale. Pobrano wymazy od wszystkich osób, które przebywały na tym oddziale. Na szczęście wszystkie wyniki są ujemne" - powiedział Mól.

 

ZOBACZ: Koronawirus w szpitalu w Kętrzynie. Wstrzymane przyjęcia

 

W sobotę pobrano łącznie 115 wymazów od pacjentów i pracowników szpitala. Większość wyników jest już znana, z czego pięć to wyniki pozytywne. Jeszcze w niedzielę ma zostać pobranych kolejnych ok. 100 wymazów do badań.

 

Stan 13 pacjentów z II Oddziału Chorób Wewnętrznych przewiezionych do szpitala w Grudziądzu jest poważny, ale ich stan już wcześniej był ciężki ze względu na choroby, na które cierpieli.

kło/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie