Pogoda na weekend. Sobota i niedziela pod znakiem słońca

Polska
Pogoda na weekend. Sobota i niedziela pod znakiem słońca
Pixabay/ybernardi
To będzie dobry dzień dla meteopatów. Nie będą odczuwać żadnych dolegliwości

Początek weekendu minie pod znakiem wymarzonej aury, jak na wrzesień. Przypominać będzie lipiec, ponieważ nie dość, że będzie słonecznie, to jeszcze bardzo ciepło, a nawet gorąco. Pogodna będzie również niedziela.

Sobota w całym kraju przyniesie nam pogodną i suchą pogodę. Nigdzie nie spodziewamy się opadów. W wielu regionach na niebie nie uświadczymy ani jednej chmurki.

 

Aura będzie sprzyjać wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu, do których zachęcamy. Warto spacerować, jeździć na rowerze i biegać. Korzystajmy z ciepłych i słonecznych dni, ile tylko możemy, bo z biegiem tygodni będzie ich coraz mniej.

 

Termometry wskażą nawet 28 stopni

 

Ociepli się jeszcze bardziej. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 20 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie do 28 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

 

ZOBACZ: W przyszłym tygodniu wyjątkowo późny upał? W których regionach termometry pokażą 30 stopni?

 

Wiatr z kierunku południowego i południowo-zachodniego będzie słaby i umiarkowany, chwilami może w porywach dochodzić do 40 km/h, zwłaszcza w północnych i centralnych regionach.

 

Ciśnienie do godzin południowych będzie stabilne, jednak po południu zacznie się nieznacznie wahać. W samo południe wyniesie od 1017 hPa na północnym zachodzie do 1021 hPa na wschodzie.

 

Warunki biometeorologiczne pozostaną korzystne dla naszego samopoczucia. Meteopaci nie powinni odczuwać żadnych poważniejszych dolegliwości związanych z warunkami atmosferycznymi.

 

TwojaPogoda.pl

 

Niedziela także pogodna

 

Drugi dzień weekendu też będzie słoneczny i bardzo ciepły. Najpogodniejszego nieba spodziewamy się w południowych województwach. Na pozostałym obszarze chmur będzie więcej, jednak słabo i przelotnie pokropi jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

 

ZOBACZ: Polacy nie wiedzą, co to jest babie lato. Gdy się dowiesz, sam będziesz zaskoczony

 

Termometry w cieniu wskażą od 18-19 stopni na północy do 26-27 stopni na południu kraju. Orzeźwienie będzie przynosić chwilami silniejszy wiatr z zachodu.

 

Zobacz prognozę pogody Polsat News

  

Łukasz Mielczarek/wka/ twojapogoda.pl, polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie