Śmiertelnie ugodził nożem 37-latka. Usłyszał zarzuty

Polska
Śmiertelnie ugodził nożem 37-latka. Usłyszał zarzuty
Polsat News
Po zdarzeniu Tomasz M. był poszukiwany

43-letni Tomasz M., który w czwartek w Wągrowcu śmiertelnie ugodził nożem swojego 37-letniego szwagra, usłyszał już zarzut zabójstwa - poinformował PAP w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Podejrzany przyznał się do winy. Został aresztowany.

- Tomasz M. usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa, czyli zarzut z art. 148 kodeksu karnego, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Przyznał się do winy i składa wyjaśnienia przed prokuratorem - powiedział Wawrzyniak.

 

43-letni mężczyzna został w piątek aresztowany. 

 

Policyjna obława

 

Do zdarzenia doszło w czwartek w Wągrowcu (Wielkopolskie). Jak tłumaczył prokurator, - między mężczyznami, czyli ofiarą i sprawcą, wywiązała się kłótnia na tle pewnych rozliczeń finansowych. Kłótnia ta doprowadziła do tego, że podejrzany wyszedł w trakcie rozmowy do kuchni, wyciągnął z szuflady nóż i ugodził pokrzywdzonego w klatkę piersiową. Pomimo pomocy wezwanej przez obecną na miejscu córkę i żonę ofiary, mężczyzny nie udało się uratować -.

 

ZOBACZ: Zabił nożem 37-latka. Sprawca zatrzymany po obławie

 

Po zdarzeniu Tomasz M. był poszukiwany; w obławie brało udział około 100 policjantów z Wągrowca i Poznania. Mężczyznę udało się zatrzymać po kilku godzinach.

 

- Podejrzany w chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Był karany już wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu i za przestępstwo w ruchu drogowym; prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości - podkreślił Wawrzyniak. 

 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie