13-latek postrzelony przez policjantów. Dziecko cierpi na autyzm

Świat
13-latek postrzelony przez policjantów. Dziecko cierpi na autyzm
gofundme.com
Chłopiec przeżył, ale w ciężkim stanie trafił do szpitala

Policjanci wezwani na interwencję kilkakrotnie postrzelili 13-latka, u którego stwierdzono zespół Aspergera. Funkcjonariusze sądzili, że nastolatek jest uzbrojony. Ciężko ranny chłopiec trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Do zdarzenia doszło w Salt Lake City w stanie Utah w USA. Matka chłopca z zespołem Aspergera wezwała do domu specjalny zespół policji, bo nie mogła sobie poradzić z kolejnym załamaniem nerwowym syna. 

 

ZOBACZ: Coraz więcej strzelanin w USA. Kolejne zabójstwa w Nowym Jorku

 

Po przyjeździe na miejsce, policjanci specjalizujący się w tego typu interwencjach, polecili matce chłopca zostać na zewnątrz, a sami weszli do środka. Po kilku minutach kobieta usłyszała z domu komendę "na ziemię", a następnie kilka strzałów.

 

W domu nie znaleziono broni

 

Chłopiec przeżył, ale w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Miał m.in. rany postrzałowe ramienia i brzucha. Kule przeszły przez jelita i pęcherz.

 

 

Brat 13-latka poinformował w sobotę na Twitterze, że jego stan jest stabilny.

 

 

W domu w którym mieszka rodzina nie znaleziono broni. Matka chłopca ma żal do stróżów prawa za to jak obeszli się z jej autystycznym synem.

 

- Dlaczego go po prostu nie obezwładnili? Mogli też użyć gumowych kul. Wzywasz policjantów, ponieważ liczysz na to, że będą w stanie załagodzić konflikt. To było tylko dziecko z problemami psychicznymi - powiedziała kobieta w rozmowie z KUTV.

 

 

Policjanci odpierają zarzuty. Twierdzą, że dzwoniąca kobieta poinformowała ich, że nastolatek przeszedł załamanie psychiczne, jest uzbrojony i grozi domownikom. Twierdzą również, że 13-latek próbował uciekać. 

 

Sprawę wyjaśni śledztwo

 

Matka chłopca zaprzecza ich wersji. - Powiedziałam, że jest nieuzbrojony, nie ma nic, po prostu się wścieka i zaczyna wrzeszczeć. To dzieciak, który stara się zwrócić na siebie uwagę, ale nie wie, jak nad tym panować - stwierdziła kobieta. 

 

Dokładny przebieg interwencji ma wyjaśnić zakrojone na szeroką skalę śledztwo.

 

ZOBACZ: Siedem strzałów w plecy. Zamieszki po postrzeleniu Afroamerykanina

 

Głównym dowodem w sprawie mają być nagrania z kamer umieszczonych na mundurach policjantów. Zostaną one jednak ujawnione dopiero za kilka dni.

 

"Bez względu na okoliczności, to, co wydarzyło się w piątek wieczorem, jest tragedią i oczekuję, że dochodzenie zostanie przeprowadzone szybko i przejrzyście dla dobra wszystkich zaangażowanych w sprawę - napisała w oświadczeniu burmistrz Salt Lake City, Erin Mendenhall.

dk/hlk/ polsatnews.pl, "KUTV"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie