Wyrzuciła oszczędności życia przez okno. Namówili ją do tego oszuści

Polska
Wyrzuciła oszczędności życia przez okno. Namówili ją do tego oszuści
Pxfuel/ zdj. ilustracyjne
Wyrzuciła oszczędności życia przez okno. Namówili ją do tego oszuści

Na prośbę oszustów 77-latka wyrzuciła przez okno ponad 23 tys. złotych. Myślała, że pomaga policjantom, a straciła oszczędności życia. Funkcjonariusze poszukują sprawców i apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

W piątek doszło do kolejnego oszustwa metodą na policjanta i prokuratora. Jak informuje lubelska policja, w godzinach wieczornych do funkcjonariuszy zgłosiła się 77-latka z córką. Jak się okazało, starsza kobieta wyrzuciła przez okno ponad 23 tys. złotych.

 

ZOBACZ: Oszustwo "na amerykańskiego żołnierza". Kobieta straciła prawie 400 tys. zł

 

Wyjaśniła policjantom, że otrzymała telefon od osób przedstawiających się jako policjant i prokurator. Rozmówcy oświadczyli, że biorą udział w zatrzymaniu groźnych przestępców. W związku z tym poprosili kobietę o pomoc. W tym celu miała przekazać im swoje oszczędności, które z kolei miały być zwrócone w ciągu 48 godzin. Kobieta została poproszona o wyrzucenie gotówki z okna swojego mieszkania na trzecim piętrze.

 

"Tylko zdrowy rozsądek"

 

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną.

 

ZOBACZ: Wnuczek okradł swojego dziadka... "na wnuczka" [WIDEO]

 

"Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty  oszczędności swojego życia" - apelują funkcjonariusze.

zdr/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie