Wypadek na Słowacji. Auto z ratownikami górskimi koziołkowało

Świat
Wypadek na Słowacji. Auto z ratownikami górskimi koziołkowało
Facebook.com/Turista
Auto ratowników wielokrotnie koziołkowało

Samochód pogotowia górskiego w Małej Fatrze na Słowacji zaczął bokiem zsuwać się po trawiastym zboczu, a potem nagle przewrócił się i zaczął koziołkować. Rannych zostało pięciu ratowników, jeden z nich wypadł przez okno. Horská Záchranná Služba poinformowała, że życiu żadnego z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w masywie Małej Fatry. Trzech ratowników zawodowych i dwóch ratowników ochotników jechało terenowym autem pogotowia górskiego (Horská Záchranná Služba) po rannego turystę.

 

Dachowanie samochodu ratowników górskich

 

Nagle pojazd zaczął ześlizgiwać się po trawiastym stoku. Auto zsuwało się coraz szybciej, a kierowca nie był w stanie wyprowadzić samochodu z bocznego poślizgu.  W pewnym momencie auto przewróciło się i zaczęło koziołkować, staczając się ze zbocza.

 

ZOBACZ: Wypadek w Tatrach. Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala

 

W sieci pojawiło się nagranie z tego wypadku. Widać na nim jak jeden z ratowników wypada z pojazdu. Po chwili samochód zatrzymuje się, widać także dym wydobywający się ze zniszczonego pojazdu.

 

 

Ustalono, że w pojeździe było pięć osób. Na pomoc poszkodowanym ruszyli ratownicy lotniczy z Żyliny. Po rozpoznaniu terenu z pokładu śmigłowca na ziemię zrzucono lekarza, który udzielił natychmiast pomocy mężczyźnie, który miał uraz klatki piersiowej, głowy i brzucha - podaje portal Żiliniak.sk. Jego stan określano jako ciężki. 

 

Do rannego turysty wysłano kolejną ekipę.

Nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo

W niedzielę pogotowie górskie podało, że życiu ratowników już nie zagraża niebezpieczeństwo. "Ratownicy górscy z Małej Fatry chcą podziękować wszystkim za wsparcie i empatię po wczorajszym wypadku. Żadnemu z ratowników nie grozi niebezpieczeństwo dla zycia" - poinformowała Horská Záchranná Služba.

 

Poďakovanie Horskí záchranári z Malej Fatry chcú všetkým poďakovať za podporu, prejavy tolerancie a empatie po včerajšej nehode. Všetci záchranári z nehody sú mimo ohrozenia životov.

Opublikowany przez Horská záchranná služba Niedziela, 6 września 2020
kło/hlk/ zilinak.sk, facebook.com/hzs.sk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie