Strzały w pobliżu szkoły. 15-latek w ciężkim stanie

Świat
Strzały w pobliżu szkoły. 15-latek w ciężkim stanie
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie w pobliżu liceum około 8.40

Chłopiec został postrzelony w poniedziałek w drodze do szkoły w Kesgrave w Anglii. W ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala. Jak donoszą lokalne media, sprawca został aresztowany. Nie wiadomo, dlaczego padły strzały i kim jest napastnik. Media posługują się terminem "nastolatek".

Do incydentu doszło w mieście Kesgrave, nieopoodal Ipswich w hrabstwie Suffolk we wschodniej Anglii. Z nieznanych przyczyn w kierunku idącego do szkoły 15-letniego chłopca oddano strzały. Ciężko rannego do szpitala Addenbrooke w Cambridge zabrało lotnicze pogotowie.

 

Strzały w pobliżu liceum

 

Policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie w pobliżu liceum około 8:40. Szkoła średnia w Kesgrave poinformowała na Twitterze, że jeden z uczniów 11. klasy ucierpiał w strzelaninie, ale pozostałe dzieci są bezpieczne w szkole i pozostaną tam do końca zajęć.

 

 

Zastępca szefa policji w Suffolk, Rob Jones, powiedział, że "po tym poważnym incydencie naszym priorytetem jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa".- Teraz w ramach śledztwa aresztowaliśmy jedną osobę i współpracujemy z naszymi partnerami z policji w Suffolk i szkołach, aby zapewnić każdemu poczucie bezpieczeństwa, podczas odbioru dzieci ze szkoły po południu - dodał.

 

 

Zapewniał, że "więcej funkcjonariuszy policji będzie patrolować okolicę w celu zapewnienia bezpieczeństwa". Prosił także, by zgłosił się każdy, "kto ma jakieś informacje o tym incydencie".

 

ZOBACZ: USA: strzały podczas zamieszek. Zginęła jedna osoba, dwie są ranne

 

Zatrzymana osoba to nastolatek. Policja i lokalne media nie podają wieku zatrzymanego.  

laf/prz/ BBC, The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie