Były poseł stanie przed sądem za awanturę w urzędzie

Polska
Były poseł stanie przed sądem za awanturę w urzędzie
Pixabay
Do Sądu Rejonowego w Opolu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Januszowi S., który w ubiegłej kadencji był posłem niezależnym na Sejm.

Do Sądu Rejonowego w Opolu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Januszowi S. - byłemu posłowi niezależnemu, któremu zarzuca się m.in. zniszczenie wyposażenia urzędu wojewódzkiego, naruszenie nietykalności osobistej policjantów i miru domowego.

Jak poinformował prokurator Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, do Sądu Rejonowego w Opolu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Januszowi S., który w ubiegłej kadencji był posłem niezależnym na Sejm.

 

Rozbita szyba

 

Zdarzenia objęte aktem oskarżenia mają swój początek 5 sierpnia 2019 roku. Tego dnia na biurze przepustek urzędu wojewódzkiego w Opolu stawił się poseł Janusz S. Kiedy pracownik urzędu chciał, by ten wylegitymował się i podał cel swojej wizyty w urzędzie, doszło do awantury.

 

ZOBACZ: Groził Tuskowi, pochwalał zabójstwo Adamowicza. Jest wyrok

 

W jej trakcie została rozbita szklana bariera odgradzająca biuro przepustek od pozostałych części urzędu. Urzędnicy wezwali na pomoc policjantów, którzy siłą wyprowadzili parlamentarzystę z budynku. Zdaniem kierownictwa urzędu, koszt naprawy rozbitej przez posła bariery przekroczył kwotę kilku tysięcy złotych.

 

Nie przyznaje się do winy

 

Kilka dni później parlamentarzysta w ramach sprzeciwu wobec obowiązującej ordynacji wyborczej podjął próbę okupacji opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, mieszczącego się w gmachu urzędu wojewódzkiego. Po zamknięciu urzędu został wyprowadzony przez policję.

 

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Jak twierdzi, szyba pękła przypadkiem, a on sam nie szarpał się z policjantami. Za zarzucane czyny Januszowi S. grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie