Zderzenie gimbusa i osobówki. Jedna ofiara i ranne dzieci

Polska
Zderzenie gimbusa i osobówki. Jedna ofiara i ranne dzieci
Polsat News
Policja ustala okoliczności zdarzenia

Jedna osoba zginęła a cztery - w tym trójka dzieci - trafiły do szpitala po zderzeniu auta osobowego z gimbusem, do którego w piątek po południu doszło na drodze krajowej nr 61 koło miejscowości Łubiane (Podlaskie) - poinformowała policja. Droga jest zablokowana.

Według wstępnych policyjnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym z nieznanych na razie przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i tam doszło do zderzenia z gimbusem, w którym przewożonych było dziewięcioro dzieci.

 

Na miejscu zginął kierowca auta osobowego. Ranny został pasażer z tego pojazdu oraz troje dzieci z grupy przewożonej gimbusem. Kierowca tego pojazdu był trzeźwy.

 

ZOBACZ: Wypadek gimbusa. Dzieci uwalniali strażacy

 

Przejazd został zablokowany. Jak informują drogowcy, utrudnienia mogą potrwać około 3 godzin. Samochody osobowe mogą miejsce wypadku objechać drogami lokalnymi. Objazdy wyznaczyła policja.

 

Samochody ciężarowe jadące w kierunku Szczuczyna kierowane są przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego na drogę krajową 58 (Biała Piska, Pisz), a jadące w kierunku Łomży - w kierunku na Kisielnicę i dk 63.

 

WIDEO - Do wypadku doszło w okolicy wiaduktu na drodze krajowej nr 61 niedaleko miejscowości Łubiane

  

kło/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie