Policja szuka sprawcy śmiertelnego potrącenia dziennikarki. Jest nagroda

Polska
Policja szuka sprawcy śmiertelnego potrącenia dziennikarki. Jest nagroda
Policja Wielkopolska
Sprawca mógł poruszać się niebieskim samochodem renault trafic lub opel vivaro.

Policja szuka sprawcy śmiertelnego potrącenia rowerzystki, do którego doszło w czwartek na drodze w pobliżu miejscowości Brzekiniec (Wielkopolskie) między Budzyniem a Wągrowcem. W zdarzeniu zginęła dziennikarka lokalnych mediów Anna Karbowniczak; jest nagroda za wskazanie winnego.

Wypadek miał miejsce w czwartek, służby zostały zaalarmowane po godz. 14. 35-letnia kobieta jadąc sportowym rowerem typu kolarzówka została potrącona przez samochód. Zginęła na miejscu. Sprawca uciekł.

 

Apel policji

 

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział w piątek, że policjanci proszą o wszelkie informacje w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca mógł poruszać się niebieskim samochodem renault trafic lub opel vivaro.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek o 4 nad ranem. Bmw wjechało w rowerzystę

 

"W związku z tą sprawą prosimy o kontakt wszystkie osoby, które widziały takie auto z uszkodzeniami przedniej, prawdopodobnie prawej strony nadwozia - zderzak, pokrywa silnika, przednia szyba, prawe lusterko. Policjanci proszą także o kontakt wszystkich kierowców, którzy w tym dniu poruszali się w okolicy, a ich samochody są wyposażone w rejestratory video" - podał Borowiak.

 

 

 

 

Nagroda za informacje

 

Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył specjalną nagrodę finansową dla osoby, która przekaże istotne informacje, przydatne do identyfikacji pojazdu i sprawcy wypadku. Do kontaktu został uruchomiony specjalny numer telefonu - 694088659.

 

Anna Karbowniczak była wieloletnią dziennikarką "Chodzieżanina", portalu Chodzież NaszeMiasto.pl i "Głosu Wielkopolskiego".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie