Frachtowiec zatonął podczas sztormu. Trwają poszukiwania 40 członków załogi

Świat
Frachtowiec zatonął podczas sztormu. Trwają poszukiwania 40 członków załogi
PAP/EPA/JAPAN COAST GUARD 10TH REGIONAL COAST GUARD HEADQUARTERS HANDOUT
Trwają poszukiwania ponad 40 członków załogi.

Japońska straż przybrzeżna poinformowała w piątek, że zmarł marynarz uratowany wcześniej tego dnia z załogi frachtowca, który zatonął podczas sztormu na Morzu Wschodniochińskim. Wciąż trwają poszukiwania ponad 40 członków załogi.

Według straży przybrzeżnej marynarz był nieprzytomny, kiedy został wyłowiony. Mężczyznę wyciągnięto z wody ok. 120 km na północny zachód od wybrzeża japońskiej wyspy Amami Oshima i przetransportowano do szpitala. W tym samym rejonie Morza Wschodniochińskiego natrafiono także na wiele sztuk martwego bydła.

 

Wcześniej japońska straż przybrzeżna uratowała pierwszego marynarza, Filipińczyka, z załogi frachtowca pływającego pod panamską banderą. Powiedział on, że podczas sztormu spowodowanego przez tajfun Maysak statek przewrócił się i zatonął.

 

ZOBACZ: Zatonęła łódź z 24 uchodźcami. Trwa akcja ratunkowa malezyjskich służb

 

Japońska straż przybrzeżna nadal szuka pozostałych ponad 40 zaginionych członków załogi frachtowca, którą stanowili głównie Filipińczycy, a także dwóch Australijczyków i dwóch Nowozelandczyków. Na razie nie ma żadnego śladu po rozbitkach.

 

Frachtowiec Gulf Livestock 1 wypłynął w połowie sierpnia z Nowej Zelandii z ładunkiem blisko 6 tys. sztuk bydła. W ten piątek miał dotrzeć do Chin. W środę japońskie służby odebrały sygnał alarmowy z frachtowca. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie