Uprowadzenie i seks z 14-letnim uczniem. Akt oskarżenia dla byłej nauczycielki

Polska
Uprowadzenie i seks z 14-letnim uczniem. Akt oskarżenia dla byłej nauczycielki
Polsat News
Wobec 34-letniej kobiety był czasowo stosowany tymczasowy areszt.

Do 12 lat więzienia grozi 34-letniej kobiecie oskarżonej przez łomżyńską prokuraturę o uprowadzenie - wbrew woli jego rodziców - i kilkukrotne obcowanie płciowe z 14-latkiem. W tym czasie była ona zatrudniona jako nauczycielka w jednej ze szkół w gminie Zbójna, chłopak był jej uczniem.

Podstawą śledztwo było zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, najprawdopodobniej złożyli je rodzice nastolatka.

 

Sprawę prowadziła przez kilka miesięcy Prokuratura Rejonowa w Łomży. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego przez miejscową prokuraturę okręgową, śledztwo zakończyło się oskarżeniem.

 

Tymczasowy areszt

 

"Oskarżonej zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: uprowadzenia wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 oraz kilkukrotnego obcowania płciowego z małoletnim" - podała prokuratura; nie ma informacji, kiedy miał dojść do tych przestępstw.

 

ZOBACZ: Wieliczka: nauczyciel obronił czarnoskórego przed rasistami. Został brutalnie pobity

 

Prokuratura przyznała jedynie, że w tym czasie kobieta zatrudniona była jako nauczyciel w szkole podstawowej w miejscowości Kuzie (gmina Zbójna); obecnie już tam nie pracuje.

 

Wobec 34-letniej kobiety był czasowo stosowany tymczasowy areszt; według informacji ze źródeł sądowych, stało się tak, bo nie stosowała się ona do tzw. wolnościowych środków zapobiegawczych, takich jak zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

 

Według Kodeksu karnego, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze od 2 do 12 lat więzienia.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie