Silvio Berlusconi zakażony koronawirusem

Świat
Silvio Berlusconi zakażony koronawirusem
Wikimedia Commons/paz.ca
29 września Berlusconi skończy 84 lata

Silvio Berlusconi, były trzykrotny premier Włoch i magnat medialny, jest zakażony koronawirusem. Poinformowali o tym przedstawiciele założonej przez niego partii Forza Italia, cytowani przez dziennik "Il Messaggero". "Berlusconi nadal pracuje w swoim miejscu zamieszkania w mieście Arcore, gdzie spędzi przewidywany okres izolacji" - dodali.

Berlusconi dowiedział się, że jest zakażony, z przeprowadzonego zapobiegawczo testu. Takich kontroli przeszedł do tej pory kilka.

 

ZOBACZ: Więzienie w zawieszeniu za fake newsa na temat koronawirusa

 

Stronnicy byłego premiera z partii Forza Italia zapewnili, że będzie on nadal wspierał kandydatów tej partii w wyborach i nie zrezygnuje z codziennych wywiadów w gazetach, telewizji i na portalach społecznościowych. Przekazali też, że zakażenie przechodzi bezobjawowo.

 

Berlusconi przechodził operacje, miał też raka

 

To nie pierwsze problemy zdrowotne Berlusconiego. W ubiegłym roku przeszedł operację z powodu niedrożności jelit. Dwa miesiące wcześniej usuwano u niego przepuklinę pachwinową.

 

Natomiast w 2016 r. polityk przeszedł operację na otwartym sercu po tym, jak zdiagnozowano u niego poważną niewydolność tego mięśnia. Z kolei pod koniec XX wieku pokonał raka prostaty.

 

Kim jest Silvio Berlusconi?

 

Berlusconi trzykrotnie stał na czele włoskiego rządu (w latach 1994-1995, 2001-2006 oraz 2008-2011), jest także założycielem sieci medialnej Mediaset. Od ubiegłego roku zasiada w Parlamencie Europejskim.

 

ZOBACZ: Berlusconi upadł podczas zjazdu EPL. Kilka dni spędzi w szpitalu

 

Ponadto wzbudzał liczne kontrowersje, m.in. wywoływał skandale obyczajowe (jeden z nich znany jest jako "afera bunga-bunga"), prowadzono też wobec niego liczne postępowania karne dotyczące głównie korupcji.

 

Niebawem, 29 września, Berlusconi będzie obchodził 84. urodziny.

wka/ polsatnews.pl, "Il Messaggero"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie