"Rower za złotówkę" w PKP Intercity. Przewoźnik wprowadza promocję dla cyklistów

Polska
"Rower za złotówkę" w PKP Intercity. Przewoźnik wprowadza promocję dla cyklistów
polsatnews.pl
W połowie września za przewóz roweru pociągiem PKP Intercity zapłacimy 1 zł

PKP Intercity w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, od 16 do 22 września, przygotowała promocję taryfową dla cyklistów. Koszt przewozu roweru w pociągach, które posiadają specjalnie przystosowane ku temu miejsca, wyniesie złotówkę. Ponadto prezes PKP Intercity zapowiedział, że po zakończeniu programu wartego 7 mld złotych, w każdym składzie będą miejsca na rowery.

Jak poinformowało PKP Intercity, bilety promocyjne w ramach akcji "Rower za złotówkę" są już dostępne w sprzedaży. Przewóz roweru będzie możliwy w wyznaczonych pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP).

 

ZOBACZ: Nocne życie w pociągu. Co czyha za zasłoną przedziału?

 

Bilety promocyjne można kupić w kasach biletowych oraz poprzez stronę internetową przewoźnika. Na stacjach bez czynnej kasy bilet będzie można kupić u konduktora w składach TLK, IC i EIC pod warunkiem zgłoszenia się do niego przed wejściem do pociągu.

 

Konduktor sprzeda bilet, o ile będzie dostępne miejsce dla osoby przewożącej rower w całej relacji jej podróży. Takie zasady to jedno z obostrzeń, jakie obowiązuje podczas epidemii koronawirusa.

 

PKP Intercity: miejsca na rowery będą w każdym pociągu

 

Bilety będą ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane. Liczba miejsc na przewóz jednośladów w danym wagonie jest ograniczona.

ZOBACZ: Pociągi RegioJet mają jeździć między Warszawą a Krakowem. Jest propozycja rozkładu jazdy

 

- Wspieramy ruch rowerowy jako jedną z ekologicznych form mobilności, dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego w historii PKP Intercity, wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego, w każdym pociągu będą miejsca na rowery - powiedział Marek Chraniuk, prezes państwowego przewoźnika.

 

Czym jest transport multimodalny?

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych rodzajów transportu.

 

Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest przypadający na 22 września Dzień bez Samochodu, podczas którego wiele miast wprowadza darmową komunikację miejską.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie