Opalenica. Koronawirus w kolejnej restauracji. Zakażony właściciel pizzerii

Polska
Opalenica. Koronawirus w kolejnej restauracji. Zakażony właściciel pizzerii
piqsels
Pracownik kolejnej restauracji w Opalenicy z koronawirusem

Właściciel kolejnej restauracji w Opalenicy (Wielkopolskie) ma koronawirusa. O sprawie lokal poinformował w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach sanepid rozpoczął poszukiwania osób, które korzystały z usług z lokalu w Opalenicy w którym SARS-CoV-2 stwierdzono u kelnera.

Pizzeria, która poinformowała, że u jej pracownika potwierdzono koronawirusa jest w ten weekend nieczynna. Zainteresowanych i zaniepokojonych odsyła do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu (PSSE). Sprawę nagłośnił serwis e-poznan.pl.

 

ZOBACZ: Ponad 630 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej w Małopolsce

 

"Otrzymaliśmy informacje z PSSE o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników. Pracownik przechodzi chorobę bezobjawowo. Osoba ta była w pracy w dniach 21.08-22.08-23.08. Pozostała kadra pracownicza została skierowana na kwarantannę" – podali właściciele lokalu.

 

Sanepid szuka klientów

 

W ostatnich dniach państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Tomyślu poinformował, że szuka osób, które w ub. tygodniu korzystały z usług restauracji w Opalenicy. U jednego z kelnerów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

 

ZOBACZ: Jestem dowodem, że koronawirus jest i trzeba się z nim liczyć - ordynatora uratowała nowa procedura

 

Tamtejszy sanepid poinformował, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników restauracji, prosi o kontakt osoby korzystające w poniedziałek, środę i w weekend w ub. tygodniu z jej usług.

 

Właściciele lokalu w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformowali, że dyrektor PSSE w Nowym Tomyślu nie nakazał zawieszenia działalności restauracji, jednak i tak lokal będzie czasowo zamknięty.

 

Podano, że całą załogę restauracji skierowano na kwarantannę. W najbliższych dniach wszyscy pracownicy mają zostać przebadani na obecność koronawirusa. 

msl/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie