ME w kolarstwie - polscy juniorzy wycofani. U zawodnika stwierdzono zakażenie koronawirusem

Świat
ME w kolarstwie - polscy juniorzy wycofani. U zawodnika stwierdzono zakażenie koronawirusem
PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA/zdj. ilustracyjne
Jak zaznaczono w związkowym komunikacie, juniorzy mieli rywalizować o medale ME w piątek, ostatniego dnia imprezy

Kadra polskich juniorów, która miała wystąpić w kolarskich mistrzostwach Europy we francuskiej miejscowości Plouay została wycofana po tym jak u jednego z zawodników wykryto zakażenie koronawirusem - poinformował PZKol. Nazwiska chorego zawodnika nie ujawniono

Jak zaznaczono w związkowym komunikacie, juniorzy mieli rywalizować o medale ME w piątek, ostatniego dnia imprezy. Przypomniano, że w związku z pandemią Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wprowadziła specjalne procedury - wszystkie osoby mające wziąć udział w czempionacie Starego Kontynentu miały przed przystąpieniem do rywalizacji dwukrotnie wykonać test na obecność koronawirusa.

 

"U jednego z juniorów wynik pierwszego testu był +nierozstrzygający+, co spowodowało przyspieszenie wykonania drugiego testu we Francji, który był pozytywny. Decyzją organizatora 5 zawodników oraz trener zostało wycofanych z mistrzostw Europy" - poinformowano.

 

Polska ekipa w rozpoczętej w poniedziałek imprezie wywalczyła jak na razie jeden medal. Brąz w jeździe indywidualnej na czas wśród zawodniczek do lat 23 zdobyła Marta Jaskulska. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie