Ostrowiec Świętokrzyski: regał przygniótł kobietę w restauracji McDonald's

Polska
Ostrowiec Świętokrzyski: regał przygniótł kobietę w restauracji McDonald's
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
31-latkę przygniótł regał. Jej życia nie udało się uratować

Regał z produktami przygniótł pracownicę restauracji McDonald’s w Ostrowcu Świętokrzyskim. 31-letnia kobieta zginęła na miejscu. Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii, a sieć restauracji poinformowała w poniedziałek, że sprawę bada specjalnie powołana komisja.

- W niedzielę po godzinie 2 w nocy dyżurny ostrowieckiej komendy policji otrzymał informację o wypadku przy pracy w restauracji. W pomieszczeniu chłodni na 31-letnią pracownicę, z niewyjaśnionych przyczyn, przewrócił się regał z produktami - przekazała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

ZOBACZ: Pracował w polu, przygniótł go ciągnik. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki

 

Z wstępnych ustaleń wynika, że kobieta została znaleziona przez innego pracownika po około 10 minutach od zdarzenia. - Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, jej życia nie udało się uratować - dodała policjantka.

 

"Jesteśmy mocno poruszeni"

 

W restauracji były prowadzone czynności pod nadzorem prokuratora oraz przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności zdarzenia.

 

"Jesteśmy tą sytuacją mocno poruszeni. Pozostajemy w stałym kontakcie z rodziną pracownicy i zespołem restauracji oraz franczyzobiorcą i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy otrzymają od nas wsparcie psychologiczne" - napisano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Radiowóz przygniótł 32-letnią policjantkę

 

Sieć zapewnia w nim, że bezpieczeństwo pracowników i gości jest priorytetem. Niezwłocznie po zdarzeniu do restauracji zostały wezwane odpowiednie służby, które zabezpieczyły miejsce wypadku i badają zdarzenie.

 

"Dodatkowo specjalna komisja przystąpiła do ustalania przyczyn wypadku. Współpracujemy z odpowiednimi organami. Ze względu na proces postępowania restauracja pozostaje zamknięta. Nie podjęto jeszcze decyzji o terminie ponownego otwarcia restauracji" - napisano.

ac/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie