Wyjątkowe zdjęcie. Mieszkanka Warszawy sądziła, że to mały piesek

Polska
Wyjątkowe zdjęcie. Mieszkanka Warszawy sądziła, że to mały piesek
Straż Miejska m.st. Warszawy
Strażnicy sprawdzili, czy pobliżu nie ma dziupli lub gniazda, z którego zwierzak mógł wypaść

Kobieta zawiadomiła Ekopatrol, ponieważ na swoim podjeździe przy ulicy Goraszewskiej w Warszawie znalazła malutkiego oseska. Mieszkanka Sadyby sądziła, że jest to bardzo mały piesek.

Zgłoszenie do Ekopatrolu w tej sprawie dotarło w minioną sobotę. "Kiedy strażniczka i strażnik przybyli na miejsce zobaczyli malutkiego i zupełnie bezbronnego oseska, który okazał się malutką… wiewiórką. Na szczęście maluszek nie miał widocznych ran, a na ciepłej dłoni strażniczki spokojnie zasnął" - podała straż miejska m.st. Warszawy.

 

ZOBACZ: Trzy małe wiewiórki uratowane przez mieszkankę Warszawy

 

 

Strażnicy sprawdzili, czy pobliżu nie ma dziupli lub gniazda, z którego zwierzak mógł wypaść. Niestety poszukiwania nie przyniosły oczekiwanego efektu. Mała wiewiórka trafiła do lecznicy lasów miejskich, gdzie jest otoczona fachową opieką.

 

ZOBACZ: Zdjęcie wiewiórki. Dla jednych symbol, manipulacja dla innych. Autor zapewnia, że zrobił je w czwartek

 

Kiedy jesteśmy świadkami tego, gdy życie zwierząt jest zagrożone, należy skontaktować się z miejscowym posterunkiem straży miejskiej. Funkcjonariusze ocenią sytuację i podejmą właściwe działania ws. naszego zgłoszenia. W momencie, kiedy natrafimy poza terenem miejskim na zwierzę, wymagające pomocy, należy powiadomić policję. 

ms/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie