Policjant nie mógł rozdzielić gryzących się psów. Zastrzelił jednego

Świat
Policjant nie mógł rozdzielić gryzących się psów. Zastrzelił jednego
Twitter/JulianCastro
Cała sytuacja wydarzyła się na oczach właścicielki

Pies biegający po jednej z posesji w Detroit zaatakował zwierzę prowadzone na smyczy przez policjanta. Funkcjonariusz, który nie mógł rozdzielić psów, strzelił do zwierzęcia za ogrodzeniem. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu z monitoringu widać, jak policjant trzymając na smyczy swojego psa idzie chodnikiem wzdłuż ogrodzonej posesji. 

 

Po podwórku chodzi pies, który nagle podbiega w kierunku policjanta i jego podopiecznego. Zwierzęta zaczynają się szarpać przez ogrodzenie, a będący na posesji pies gryzie policyjnego podopiecznego w pysk i nie chce puścić. Funkcjonariusz próbuje rozdzielić zwierzęta. Kiedy mu się nie udaje, strzela do psa na posesji i odchodzi. 

 

 

Cała sytuacja wydarzyła się na oczach właścicielki posesji.

 

Cierpienie zwierzęcia

 

Wideo pokazuje także, że zwierzę po postrzeleniu umiera w konwulsjach. 

 

- Atakowano towarzysza policjanta. Zależy nam, aby nasi funkcjonariusze chronili nie tylko siebie, ale także obywateli i swoich podopiecznych  - powiedział cytowany przez Daily Mail dowódca policji z Detroit, Darin Szilagyi.

 

ZOBACZ: Lubuskie: byk zabił rolnika. Niósł go na rogach przez kilkadziesiąt metrów

 

Dodał, że atak psa był wyraźnym niebezpieczeństwem. Według policji z Detroit jedynym sposobem na rozdzielenie zwierząt było zastrzelenie jednego z psów. Jak donosi Daily Mail, policja w Detroit nie będzie wyciągać konsekwencji wobec funkcjonariusza, który oddał strzał.

 

Dziennik podał, że właścicielka posesji została oskarżona o wybudowanie ogrodzenia bez zezwolenia.

laf/prz/ Daily Mail/ ClickOnDetroit
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie