Policjant z Gorzowa Wlkp. zakażony koronawirusem. Kwarantanna w komendzie

Polska
Policjant z Gorzowa Wlkp. zakażony koronawirusem. Kwarantanna w komendzie
Lubuska Policja
Funkcjonariusze z bliskiego kontaktu od razu zostali skierowani na 7-dniową kwarantannę wraz z członkami swych rodzin

Po wykryciu koronawirusa u jednego z policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., część funkcjonariuszy tej jednostki została przed weekendem skierowana na kwarantannę i przejdzie testy na obecność wirusa - poinformował w sobotę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

"Komenda miejska działa normalnie przy wsparciu kadrowym z podległych jej komisariatów i komendy wojewódzkiej. Trwa również dezynfekcja pomieszczeń jednostki i ozonowanie radiowozów" - powiedział Maludy.

 

Kierownictwo komendy we współpracy z pracownikami Sanepidu ustala listę osób mogących mieć kontakt z zakażonym policjantem. Funkcjonariusze z bliskiego kontaktu od razu zostali skierowani na 7-dniową kwarantannę wraz z członkami swych rodzin. Po niej przejdą testy na koronawirusa.

 

ZOBACZ: Dobowy rekord zakażeń w Czechach. Pierwszy raz od marca

 

Rzecznik zaznaczył, że policjant, który zachorował na COVID-19 sam zgłosił to przełożonym wraz z listą osób z najbliższego kontaktu. W środę (19 sierpnia) wieczorem poczuł się źle i miał objawy charakterystyczne dla tej choroby. Zgłosił się do szpitala zakaźnego w Gorzowie, gdzie testy wykazały zakażenie koronawirusem.

 

625 zakażonych w Lubuskiem

 

Z sobotniego raportu ministerstwa zdrowia wynika, że w regionie stwierdzono pięć kolejnych zakażeń koronawirusem. Po jednym w powiecie żagańskim, nowosolskim i świebodzińskim oraz dwa w mieście Zielona Góra.

 

W woj. lubuskim stwierdzono dotychczas u 625 zakażonych; 371 z nich wyzdrowiało, a 13 zmarło.

 

ZOBACZ: 900 nowych zakażeń koronawirusem. Duży wzrost przypadków w Małopolsce

 

Z danych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że z powodu COVID-19 w regionie hospitalizowane są 34 osoby, 750 przebywa na kwarantannie, a 314 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie