Co trzeci Polak nie chce wysłać dzieci do szkoły

Polska
Co trzeci Polak nie chce wysłać dzieci do szkoły
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Wysłać dzieci do szkoły nie chce ponad 33 proc. Polaków

W sondażu SW Research dla rp.pl na pytanie o to, czy w obecnej sytuacji epidemicznej dzieci powinny wrócić do szkół, 43,1 proc. respondentów odpowiedziało "tak"; odpowiedzi "nie" udzieliło 33,3 proc. respondentów - czytamy w sobotę na portalu rp.pl.

Zdania w sprawie powrotu dzieci do szkół nie ma 23,6 proc. ankietowanych. Portal zauważa, że według epidemiologów i specjalistów ds. ochrony zdrowia, powrót dzieci do szkół może znacznie przyspieszyć epidemię koronawirusa w Polsce.

 

ZOBACZ: Przyłbice w szkołach na Podkarpaciu. Zapewnić ma je dyrekcja

 

Portal przytacza przykład Izraela, gdzie otwarcie szkół doprowadziło do nawrotu epidemii. Jednocześnie wskazuje, że w Danii, która otworzyła szkoły już pod koniec kwietnia, wznowienie działania szkół nie doprowadziło do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

 

Powrotu chcą młodsi i lepiej wykształceni

 

"Za powrotem dzieci do szkół 1 września najczęściej opowiadają się ankietowani pomiędzy 25-34 rokiem życia (51 proc.), z wyższym wykształceniem (45 proc.), zarabiający od 1001 do 2000 zł (51 proc.) oraz mieszkańcy wsi (45 proc.).

 

ZOBACZ: Powrót do szkół. Wyzwanie, które warto podjąć

 

Badani, którzy są przeciwnego zdania to najczęściej osoby do 24 roku życia (55 proc.), z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym (57 proc.), zarabiające poniżej 1000 zł (52 proc.) oraz mieszkańcy miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (39 proc.). "W każdej z możliwych odpowiedzi nie ma istotnych różnic pomiędzy płcią" - komentuje wyniki sondażu Adam Jastrzębski z SW Research.

 

ZOBACZ: Matura 2020. "Młodzi walczyli samotnie"

 

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 18-19 sierpnia. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie