12-latek zrobił film o Bitwie Warszawskiej i prosił premiera o "łapkę w górę". Jest odpowiedź

Polska
12-latek zrobił film o Bitwie Warszawskiej i prosił premiera o "łapkę w górę". Jest odpowiedź
YouTube/100-LECIE BITWY WARSZAWSKIEJ (prezentacja Gabriel Wójtowicz)
Prezentacja Gabriela Wójtowicza o Bitwie Warszawskiej

Premier Mateusz Morawiecki zachęca młodych popularyzatorów historii do kontynuowania swojej pasji. "Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie" - podkreślił we wtorek szef rządu, który na Facebooku udostępnił film 12-letniego Gabriela Wójtowicza.

"Napisał do mnie 12-letni Gabriel Wójtowicz, który poprosił o +łapkę w górę+ dla swojego filmu. Odwiedza w nim miejsca związane z Bitwą Warszawską, opowiada ich historię i składa osobisty hołd bohaterom tamtych wydarzeń" - napisał Morawiecki.

 

ZOBACZ: Zwycięstwo, którego Europa nie uznała za swoje

 

"Postanowiłem udostępnić jego film, żeby wyrazić mój szacunek dla Gabriela i tysięcy twórców oddolnych inicjatyw historycznych. To dzięki ich pasji i bezinteresownej pracy jesteśmy dojrzalszą wspólnotą. Taką, która myśli historycznie, wyciąga wnioski z porażek i czerpie siłę ze zwycięstw. 100 lat po zwycięstwie nad bolszewikami i prawie 40 lat po podpisaniu porozumień sierpniowych naprawdę możemy się czuć dumnym, silnym narodem" - podkreślił premier.

 

"Dziękuję Gabrielowi, dziękuję wszystkim młodym popularyzatorom polskiej historii. Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie" - dodał. 

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie