Pijani sternicy na mazurskich jeziorach. Jeden z nich wjechał w pomost

Polska
Pijani sternicy na mazurskich jeziorach. Jeden z nich wjechał w pomost
Zdjęcia poglądowe/Policja Augustów
W miniony weekend na mazurskich jeziorach panował ogromny ruch

Podczas ostatniego, długiego weekendu, na mazurskich jeziorach zatrzymano kilku pijanych sterników. Jeden był tak pijany, że skuterem wjechał w pomost - podała w poniedziałek policja.

Pijanych sterników łodzi i skuterów wodnych policjanci zatrzymali m.in. w powiecie iławskim, aż czterech w powiecie piskim oraz w powiecie ełckim. Tam w okolicach Starych Juch pijany sternik wjechał w drewniany pomost nad jeziorem. Policja z Ełku poinformowała, że 39-letni turysta miał 2 promile alkoholu w organizmie.

 

- Na szczęście na skutek uderzenia skutera w pomost nic się nikomu nie stało, uszkodzeniu uległ tylko skuter - podała policja.

 

ZOBACZ: Wokalista disco polo utonął w stawie. Ratował kolegów

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości - niezależnie od tego, czy pływa się żaglówką, czy skuterem - grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony weekend na mazurskich jeziorach panował ogromny ruch, ratownicy MOPR podawali, że wiele osób nierozsądnie korzystało ze słonecznej pogody. Pomocy ratowników medycznych wymagały osoby odwodnione, przegrzane, które przebywając na słońcu nie piły wody, nie nosiły czapek, czy kapeluszy.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie