Tomasz Cimoszewicz odchodzi z PO. "Czas się rozstać"

Polska
Tomasz Cimoszewicz odchodzi z PO. "Czas się rozstać"
Polsat News
Tomasz Cimoszewicz był posłem PO w latach 2015-2019

Były poseł Tomasz Cimoszewicz ogłosił w sobotę w mediach społecznościowych, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Powodem jest postawa polityków PO, którzy w większości poparli pomysł autorstwa Prawa i Sprawiedliwości ws. podwyżek wynagrodzeń dla parlamentarzystów.

Tomasz Cimoszewicz przypomniał, że przez ostatnie pięć lat należał do PO.

 

"To już koniec. Przy największej recesji w historii i dramatach ludzi w ostatnich i nadchodzących miesiącach podnoszenie pensji o 58 proc., a kilka miesięcy wcześniej podnoszenie kwot na prowadzenie biur i najem mieszkania służbowego to niewytłumaczalne zachowanie, tak samo, sięgnięcie po dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych z naszych kieszeni na utrzymanie partii politycznych" – napisał.

 

Były poseł podkreślił, że nie może legitymować wspomnianych działań. "Tak więc czas się rozstać i pożegnać" – podsumował syn Włodzimierza Cimoszewicza.

Kochani, przez ostatnie 5 lat byłem członkiem PO. To już koniec. Przy największej recesji w historii i dramatach ludzi w...

Opublikowany przez Tomasz Cimoszewicz Sobota, 15 sierpnia 2020

Senatorowie podzieleni

 

Sejm przyjął w piątek zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu. Wszystkie trzy czytania ustawy odbyły się w ciągu jednego dnia.

 

ZOBACZ: Podwyżki dla polityków. Senatorowie podzieleni

 

Teraz przed decyzją, co zrobić z ustawą stanie Senat - najprawdopodobniej zostanie ona dołączona do porządku poniedziałkowo-wtorkowego posiedzenia, które jest kontynuacją ubiegłotygodniowych obrad.

 

Ustawę zapewne poprze klub PiS, co spowoduje, że dla jej przyjęcia wystarczy poparcie niewielkiej części opozycji, np. kilku senatorów Koalicji Obywatelskiej. Klub KO jest mocno podzielony w tej sprawie i na poniedziałkowe popołudnie zaplanowane jest spotkanie senatorów KO z liderem PO Borysem Budką.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie