Pogoda na niedzielę, 16 sierpnia. Bez upału, ale z gwałtownymi burzami

Polska
Pogoda na niedzielę, 16 sierpnia. Bez upału, ale z gwałtownymi burzami
Pexels
Prognoza pogody na 16 sierpnia

Jesteśmy już zmęczeni upałem, dlatego powinniśmy z entuzjazmem przyjąć ochłodzenie. W niedzielę nie będzie już upału. Musimy jednak uważać na burze z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

Niedziela bardzo słoneczna. W wielu regionach możemy liczyć na błękitne niebo bez ani jednego obłoku. Wyjątek będą stanowić województwa południowe i centralne, gdzie po południu zacznie się chmurzyć i przelotnie padać.

 

Burz spodziewamy się na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej, a zwłaszcza w Karpatach. W ich trakcie może spaść nawet do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, lokalnie z gradem o średnicy do 2 centymetrów i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę

Bez upałów

 

Jesteśmy już zmęczeni upałem, dlatego powinniśmy z entuzjazmem przyjąć ochłodzenie, które jednak do dużych zaliczyć nie będzie można. Termometry pokażą maksymalnie od 24-25 stopni na wschodzie do 29 stopni na północnym zachodzie kraju.

 

ZOBACZ: Na południu kraju codziennie możliwe burze i ulewy. Bardzo niebezpieczna pogoda panuje w górach

 

Utrzyma się słaby i umiarkowany wiatr z kierunku wschodniego, który w porywach może osiągać do 40 km/h, tylko w burzach będzie silniejszy.

 

Biomet nadal sprzyjający

 

Powietrze będzie suche, jedynie podczas burz może się przejściowo robić parno i duszno.

 

Ciśnienie będzie podwyższone i przez cały dzień będzie bardzo powoli rosnąć. W samo południe barometry pokażą od 1015 hPa na południu do 1019 hPa na północnym wschodzie kraju.

 

ZOBACZ: Wyjątkowo słoneczne i suche dwa tygodnie nad Bałtykiem. Na plażach tłumy Polaków [ZDJĘCIA]

 

Warunki biometeorologiczne na południu i w centrum podczas opadów będą się pogarszać, co meteopaci mogą odczuwać w postaci bólu głowy, senności i rozkojarzenia. Na pozostałym obszarze biomet pozostanie korzystny.

 

Poniedziałek pod znakiem burz

 

Początek przyszłego tygodnia minie z burzami na przeważającym obszarze Polski. Grzmieć nie powinno w województwach północnych i miejscami na zachodzie. Najbardziej gwałtownych zjawisk spodziewamy się na Ziemi Łódzkiej, Mazowszu i Lubelszczyźnie.

 

Nadal będzie bardzo ciepło i gorąco, przeważnie od 25 do 29 stopni. Wzrośnie wilgotność powietrza, dlatego będzie nas męczyć duchota.

 

WIDEO: Prognoza pogody na niedzielę

  

Łukasz Mielczarek/Twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie