Szwedzki sędzia międzynarodowy okazał się wielokrotnie karanym ekshibicjonistą

Świat
Szwedzki sędzia międzynarodowy okazał się wielokrotnie karanym ekshibicjonistą
Pixabay/pixel2013
W odróżnieniu od młodzieżowych klubów sportowych na poziomie najwyższych lig nie sprawdza się przeszłości trenerów i sędziów w rejestrze karnym

Szwedzka federacja piłkarska (SvFF) jest w szoku po ujawnieniu szczegółów życia prywatnego jednego z sędziów piłkarskich najwyższej ligi oraz meczów międzynarodowych. Okazał się on wielokrotnie karanym, notorycznym ekshibicjonistą.

Nazwisko utrzymywane jest w tajemnicy lecz dziennik "Aftonbladet" dotarł do informacji dotyczących mężczyzny. Pracował w szkołach i głównie tam molestował seksualnie uczennice i nauczycielki m.in. rozbierając się na klatce schodowej i masturbując.

 

230 tys. koron kary

 

Sędzia nie chce komentować sprawy lecz przyznał się dziennikarzom, że był wielokrotnie karany. Tłumaczy, że nie pamięta swoich zachowań, ponieważ przed każdym takim incydentem zażywał dużo kokainy.

 

ZOBACZ: Duchowny oskarżony o pedofilię. Sędzia wyznaczył kaucję - 90 mln dolarów

 

Ostatni przypadek miał miejsce pod koniec ubiegłego roku. Sąd orzekł, że po kilku wyrokach oskarżony jest już recydywistą i nałożył na niego karę wysokości 230 tys. koron (100 tys. złotych) oraz nakazał wypłacenie odszkodowania dla ofiar.

 

Nie sprawdza się przeszłości sędziów

 

SvFF przyznała, że jest wstrząśnięta, wyjaśniając jednocześnie, że w odróżnieniu od młodzieżowych klubów sportowych na poziomie najwyższych lig nie sprawdza się przeszłości trenerów i sędziów w rejestrze karnym. O wyrokach sędziego więc nic nie było wiadomo.

 

Główny prawnik SvFF Anders Hubinette powiedział gazecie, że jeszcze nigdy nie słyszał o podobnym przypadku wśród sędziów.

 

- Musimy dokładnie przyjrzeć się tej sprawie, aby stwierdzić czy ten mężczyzna może reprezentować szwedzki futbol, zwłaszcza na arenie międzynarodowej - powiedział.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie