Pożar domu w Barcelonie. Trzy osoby nie żyją

Świat
Pożar domu w Barcelonie. Trzy osoby nie żyją
PAP/EPA/Enric Fontcuberta
W pożarze zginęły trzy osoby

Trzech mężczyzn poniosło śmierć w piątkowym pożarze budynku mieszkalnego w Barcelonie, na północnym wschodzie Hiszpanii. W zdarzeniu, które miało miejsce w dzielnicy La Barceloneta, rannych zostało sześć innych osób.

Jak poinformowały służby medyczne Katalonii, stan jednej z przewiezionych do szpitala osób poszkodowanych w pożarze jest bardzo ciężki. Według wydawanego w Katalonii dziennika "La Vanguardia" trzech mężczyzn, którzy ponieśli śmierć w zdarzeniu to obywatele Pakistanu.

 

ZOBACZ: W pożarze w Czechach zginęło 11 osób. To mogła być zemsta

 

Mieszkali oni w lokalu na parterze, w którym wybuchł pożar. W walce z ogniem, który pojawił się o 6. rano w bloku w centrum La Barcelonety, wzięło udział dziesięć jednostek straży pożarnej.

 

Zwarcie instalacji 

 

Ze wstępnych ustaleń katalońskiej policji (Mossos d'Esquadra) oraz ekip strażackich wynika, że bezpośrednią przyczyną tragedii było zwarcie instalacji elektrycznej, która znajdowała się w zajmowanym przez ofiary pożaru budynku. Miała ona służyć m.in. do ładowania akumulatorów.

 

ZOBACZ: Pożar busa Poczty Polskiej na autostradzie A4

 

Według śledczych wewnątrz mieszkania, które zajmowali Pakistańczycy, znaleziono bardzo duże ilości akumulatorów do motocykli, którymi wozili oni turystów odwiedzających Katalonię

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie