Chłopiec z Nigerii tańczył w błocie, na deszczu. Otrzymał stypendium baletowe w Nowym Jorku [WIDEO]

Kultura
Chłopiec z Nigerii tańczył w błocie, na deszczu. Otrzymał stypendium baletowe w Nowym Jorku [WIDEO]
Twitter/Viola Davis
Wideo z piruetami bosonogiego tancerza zobaczyła również Viola Davis - amerykańska aktorka, laureatka m.in. Oscara i Złotego Globu

11-letni Anthony Madu z Lagos w Nigerii marzył, aby tańczyć w balecie. Swoje umiejętności nagrał telefonem i zamieścił w internecie. Film z chłopcem tańczącym w błocie, na deszczu, zobaczyła laureatka m.in. Oscara i Złotego Globu aktorka Viola Davis. To był przełomowy moment w życiu nigeryjskiego dziecka.

Anthony Madu nagrał film, na którym boso tańczył na jednej z ulic dawnej nigeryjskiej stolicy Lagos w deszczowy dzień. W internecie wideo z piruetami młodego tancerza zyskało ogromną popularność. Zobaczyła je również Viola Davis - amerykańska aktorka, laureatka m.in. Oscara i Złotego Globu (za rolę w filmie "Płoty") oraz dwóch nagród Tony, nagrody Emmy i BAFTA.

 

"Wyzwalamy pasję i miłość... mimo brutalnych przeszkód"

 

Davis zamieściła film z chłopcem na swoim profilu na Twitterze. "Przypomina mi o pięknie mojego ludu. Tworzymy, wzbijamy się, wyzwalamy pasję i miłość... mimo brutalnych przeszkód, które przed nami postawiono! Nasz lud potrafi latać!!!" - napisała czarnoskóra aktorka. 

 

  

Viola Davis nie poprzestała jednak na samym zachwycie. Zaprezentowała umiejętności chłopca koleżance, brytyjskiej aktorce Cynthii Erivo, laureatce nagrody Tony za rolę w broadwayowskiej wersji "Koloru purpury". Ta oceniła, że "czuje osobistą więź, kiedy widzi taniec Anthony'ego".

 

"Pomyślałam, że to było przeznaczenie"

 

- Tak się składa, że sama ​​jestem z pochodzenia Nigeryjką. Pomyślałam, że to było przeznaczenie - powiedziała Cynthia Erivo w rozmowie z telewizją NBC News.

 

ZOBACZ: Aktor stracił pracę przez koronawirusa. Zatrudnił się jako kurier

 

Aktorki wspólnie doprowadziły do zainteresowania się 11-latkiem firmy baletowej, która zaproponowała mu stypendium. Chłopiec będzie mógł teraz trenować na deskach Amerykańskiego Teatru Baletowego w Nowym Jorku.

grz/hlk/ NBC News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie