Pies polityka otruty? Sprawa może mieć tło polityczne

Świat
Pies polityka otruty? Sprawa może mieć tło polityczne
commons.wikimedia/Lilly M/CC BY-SA 3.0; Zdj. ilustracyjne
Truciznę podrzucono prawdopodobnie w kawałku wędliny

Polityk Axel Brösicke (AfD) po śmierci swojego psa znalazł w ogrodzie trującą przynętę. 44-latek z Brandenburgii (Niemcy) nie wyklucza w całej sprawie tła politycznego i zastanawia się, kto może być odpowiedzialny za otrucie czworonoga - informuje niemiecki serwis RND.

Pierwsze sygnały tego, że Lisa - dog niemiecki - źle się czuje, pojawiły się już w piątek. 

 

Życia Lisy nie udało się uratować 

 

Następnego polityk wypuścił swoje trzy psy - w tym Lisę - do ogrodu. Wróciły tylko dwa - buldog i chihuahua. Lisa zaginęła bez śladu.

 

ZOBACZ: Pierwszy pies śmiertelną ofiarą Covid-19

 

U zwierząt, które wróciły ze spaceru, pojawiły się niepokojące objawy - właściciel zauważył w ich wydzielinie krew. Po pewnym czasie polityk znalazł Lisę w złym stanie, zwierzę leżało w zaroślach. Życia psa nie udało się uratować. Ukochany czworonóg niemieckiego polityka zmarł w drodze do kliniki weterynaryjnej. 

 

Trucizna w ogrodzie polityka?

 

Jeszcze tego samego dnia Axel Brösicke znalazł w swoim ogrodzie kawałek wędliny. Jak podkreślił, nikt z domowników nie mógł go tam zostawić. Polityk przypuszcza, że w przekąsce mogła zostać umieszczona trucizna, przez którą życie stracił jego pies. Właściciel otrutego czworonoga zastanawia się, kto mógł być sprawcą tego czynu.

 

Jak zaznaczył, w ogrodzie, w którym znalazł wędlinę, bawią się również jego dzieci. Brösicke nie wyklucza, że cała sprawa może mieć tło polityczne.

ms/pgo/bas/ rnd.de, “Märkischen Allgemeinen Zeitung”
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie