Udaremniono przemyt 1,5 tony kokainy. Towar miał trafić do Polski

Świat
Udaremniono przemyt 1,5 tony kokainy. Towar miał trafić do Polski
PAP/EPA/Elvira Urquijo
Zdjęcie ilustracyjne: paczki ze sprasowanymi narkotykami.

Półtorej tony kokainy znalazły niemieckie służby w porcie w Hamburgu. Ładunek prawdopodobnie miał trafić do Polski. Towar mógł być potem rozprowadzany po całej Europie - informuje "Deutsche Welle". Narkotyki były przewożone w kontenerze między workami ryżu, który pochodził z Gujany. Szacuje się, że wartość czarnorynkowa przechwyconej kontrabandy to 300 mln euro - podaje "Hamburger Abendblatt".

Służby poinformowały o odkryciu  w poniedziałek. Jak podkreślił rzecznik urzędu celnego, to jedna z największych ilości narkotyków odkryta w tym porcie. Ładunek przybywał w Hamburgu już od czerwca. Dostarczył go 300-metrowy kontenerowiec  - "CMA CGM Jean Gabriel".

 

 

 

Towar miał trafić z Niemiec do Polski. Plany przemytników zostały jednak pokrzyżowane po tym, jak w urzędzie celnym Waltershof została przeprowadzona rutynowa kontrola - prześwietlenie kontenera.

 

Dzięki temu ujawniono, że w transporcie są narkotyki, które były zapakowane w małe paczki. Zdaniem celników z Niemiec towar miał być rozprowadzany w całej Europie.

ms/hlk/ dw.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie