Francuscy turyści zastrzeleni w Nigrze. Atak bojówkarzy

Świat
Francuscy turyści zastrzeleni w Nigrze. Atak bojówkarzy
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Bojówkarze mieli być powiązani z organizacjami terrorystycznymi

Osiem osób zostało zastrzelonych w niedzielę w Nigrze przez grupę bojówkarzy na motocyklach - podaje agencja AFP. Sześcioro spośród ofiar to francuscy turyści, dwaj pozostali to ich nigerski szofer i przewodnik.

Informacje o śmierci grupy turystów podał gubernator regionu Tillaberi na południu kraju, Tidjani Ibrahim Katiella. Turyści zwiedzali rezerwat dla żyraf w Koure.

 

ZOBACZ: W afrykańskim kraju w jeden dzień spadło tyle deszczu, ile zwykle przez dwa lata

 

Podobne ataki zdarzały się wcześniej; w maju w tym samym regionie poruszający się na motocyklach napastnicy zabili 20 osób w atakach na okoliczne wsie. Niger oraz inne państwa Sahelu od lat prowadzą walkę z lokalnymi dżihadystami należącymi do grup związanych z Państwem Islamskim i Al-Kaidą.

 

Reakcja Francji 

 

Francuskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że będzie przeprowadzać raporty z ataku i wyjaśniać sytuację. Rząd francuski ostrzega swoich obywateli przed podróżowaniem do znacznych części Nigru, w których znajdują się bojówki, w tym organizacja Boko Haram i sympatycy Państwa Islamskiego.

 

ZOBACZ: Amerykańskie zoo przeprasza za pokazywanie Afrykanina w 1906 r.

 

Rezerwat żyraf Koure leży na południowy wschód od stolicy Niamey. To popularna atrakcja w Nigrze, kraju położonym w niestabilnym regionie.

 

laf/ PAP, Reuters, AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie