Awaria karuzeli w Szczecinie. Ludzie uwięzieni na kilkudziesięciu metrach

Polska
Awaria karuzeli w Szczecinie. Ludzie uwięzieni na kilkudziesięciu metrach
Polsat News/Anna Nosalska
Karuzela na Łasztowni w Szczecinie ma wysokość 80 metrów.

Awarii uległa 80-metrowa karuzela w wesołym miasteczku w Szczecinie na tzw. Łasztowni. Pasażerowie zostali uwięzieni na wysokości kilkudziesięciu metrów. Przyczyna nie jest znana, prawdopodobnie uszkodzeniu uległ element mechanizmu karuzeli. Na miejsce przyjechała straż pożarna.

W Szczecinie doszło w niedziele do awarii jednej z najwyższych w Europie karuzel, której wysokość sięga 80 metrów. Karuzela zacięła się w trakcie jednego z kursów.

 

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu około godz. 15:55.

 

Kanapy opuszczono grawitacyjnie

 

- Doszło do awarii karuzeli. Podczas podnoszenia krzesełek do góry mechanizm zatrzymał się w połowie wysokości. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej na miejsce zdarzenia, obsługa parku rozrywki opuściła karuzelę grawitacyjnie. Nie musieliśmy nikogo ewakuować - powiedział polsatnews.pl kpt Franciszek Goliński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

 

Według niego tylko część krzesełek karuzeli zajmowali pasażerowie. Nikt nie został poszkodowany. Jednak ludzie utknęli na kilkudziesięciu metrach na długie minuty 0 ustaliła korespondentka Polsat News w Szczecinie.

 

Emocji dodała nadchodząca burza

 

- Karetka pogotowia została wezwana do jednej kobiety, która potrzebowała pomocy, prawdopodobnie w związku z przebytym stresem - powiedział kpt. Goliński.

 

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa wozy strażackie. Jednym z nich była autodrabina, której jednak nie trzeba było rozsuwać.

 

Emocji dodała zbliżająca się burza - ustalił Polsat News. Według niej po awarii po słupie karuzeli wspięło się kilku pracowników. Próbowali odblokować mechanizm. Karuzela została opuszczona.

 

WIDEO - Karuzela utknęła w połowie wysokości masztu

  

laf/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie