"Nóż, którym cięto opony, może służyć do cięcia ludzi". Ziobro o aresztowaniu "Margot"

Polska
"Nóż, którym cięto opony, może służyć do cięcia ludzi". Ziobro o aresztowaniu "Margot"
Polsat News
Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej skomentował zatrzymanie "Margot". Bronił postawy policji i skrytykował opozycję

- Politycy opozycji nie stoją po stronie prawa, ani niezawisłych sądów, ani bezbronnego człowieka. Stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując aresztowanie "Margot", aktywistki LGBT, i późniejszej krytyki m.in. ze strony posłów Lewicy i KO. Ocenił też, że organy ścigania zareagowały prawidłowo, zatrzymując "Margot".

Na początku konferencji prasowej Zbigniew Ziobro zaprezentował nagranie z 27 czerwca, z warszawskiej ulicy Wilczej. Jak tłumaczył, widać na nim, jak Małgorzata Sz. ("Margot") wraz z grupą kilku osób "brutalne zatrzymuje samochód, wyrywa z niego kierowcę, a następnie bije i napada na człowieka (należał on do organizacji pro-life - red.)". 

 

- Jeden ze sprawców dysponował nożem; zniszczył im potem opony samochodu zaatakowanego - dodał. 

 

  

 

Ziobro stwierdził, że na filmie "nie widać slumsów Ameryki Południowej, tylko serce Europy, stolicę Polski".

 

ZOBACZ: Zatrzymania aktywistów LGBT. Trzaskowski: nie wierzę w przypadkowość działań władzy

 

- Taki brutalny, chuligański napad u przyzwoitego człowieka powinien budzić odruch potępienia i niezależnie, jakie okoliczności miały mu towarzyszyć, żądanie zdecydowanej reakcji organów ścigania. One zrobiły to, co do nich należy - ocenił. 

 

"Politycy opozycji stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa"

 

Następnie Ziobro odniósł się do zatrzymania "Margot" i piątkowej decyzji sądu o umieszczeniu jej w areszcie na dwa miesiące. Skrytykowały ją m.in. środowiska LGBT, a protesty w tej sprawie przerodziły się w starcia z policją m.in. na stołecznym Krakowskim Przedmieściu.

 

W rezultacie, funkcjonariusze zatrzymali ok. 50 osób; w ich sprawie interweniowali posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej.

 

ZOBACZ: Komisarz Rady Europy apeluje: natychmiast uwolnić "Margot"

 

- W Polsce politycy opozycji nie stoją po stronie prawa, ani niezawisłych sądów, ani bezbronnego człowieka. Stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa. Domagają się tolerancji, zrozumienia, akceptacji i w finale pewnie uniewinnienia jednego ze sprawców tego kryminalnego czynu i wydarzenia. To rzecz absolutnie niesłuchana - mówił minister sprawiedliwości.

 

WIDEO: Cała konferencja Zbigniewa Ziobry ws. "Margot"

 

  

 

Jak przyznał, nie sądził, że "dojdzie do takich czasów w Polsce, że politycy opozycji nie wstydzą się mówić takich słów". - Kierują zarzuty nawet do tych sądów, które niedawno wychwalali pod niebiosa - przypomniał.

 

"Wzywam polityków: opamiętajcie się"

 

Zbigniew Ziobro wezwał polityków opozycji, aby "przeprosili policjantów, prokuratorów, a zwłaszcza zaatakowanego człowieka".

 

- Jeżeli takie zachowania będą bronione, to nie wiem, gdzie to może doprowadzić. Na szczęście w Polsce jest prawo i niezawisłe sądy - powiedział. 

 

ZOBACZ: Dwa miesiące aresztu dla aktywisty LGBT. Protest przeciwko decyzji sądu

 

Jego zdaniem, jeżeli przedstawiciele opozycji "nie ochłoną", może dojść do sytuacji, w której nóż użyty do cięcia opon "będzie służył, by ciąć ludzi". 

 

- Wzywam polityków: opamiętajcie się - podsumował Ziobro.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie