Michelle Obama cierpi na łagodną depresję

Świat
Michelle Obama cierpi na łagodną depresję
Flickr/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0/ Zdj. ilustracyjne
Michelle Obama wyznała, że cierpi na depresję

Była pierwsza dama USA Michelle Obama powiedziała w swojej internetowej audycji, że cierpi na łagodną depresję. Przyczyny tego stanu widzi w pandemii i towarzyszącej jej kwarantannie, napięciach rasowych w USA oraz hipokryzji administracji prezydenta Donalda Trumpa.

- Wiem, że zmagam się z jakąś formą łagodnej depresji - powiedziała Obama w drugim odcinku swojego podcastu, w którym rozmawiała z dziennikarką Michele Norris. Tematem audycji były zmiany zachodzące w czasach pandemii koronawirusa oraz to, jak sobie z nimi radzić.

 

Żona byłego prezydenta USA Baracka Obamy przyznała w opublikowanej w środę na platformie Spotify audycji, że ma kłopoty ze snem i rutyną dnia codziennego oraz odczuwa zmiany nastroju.

 

ZOBACZ: Obama: mamy okazję przebudzić się jako społeczeństwo

 

Dodała, że dzieje się to "nie tylko przez kwarantannę, ale także z powodu konfliktów rasowych i samego widoku tej administracji, obserwowania jej hipokryzji dzień po dniu, to jest zniechęcające".

 

Obama i Norris rozmawiały również o problemie rasizmu w USA. Była pierwsza dama zaznaczyła, że dla niej jako dla Afroamerykanki słuchanie wiadomości o niesprawiedliwości rasowej jest "wyczerpujące".

 

Dziewięć odcinków

 

Żona Baracka Obamy podkreśliła, że utrzymanie dobrej kondycji psychicznej podczas kwarantanny ułatwia jej kontakt z bliskimi oraz odcięcie się od mediów społecznościowych. Obama czas pandemii spędza w swoim domu, z mężem i dwoma córkami, co pomaga jej "podnieść się na duchu w tych ciężkich czasach".

 

Według autorki podcastu bardzo ważne dla zachowania psychicznej równowagi w czasach epidemii jest też trzymanie się założonego planu dnia oraz ćwiczenia fizyczne.

 

ZOBACZ: Michelle Obama zasługuje na więcej niż wyreżyserowane show

 

Gościem pierwszego, zeszłotygodniowego odcinka podcastu Obamy był jej mąż - były prezydent USA, Barack Obama. Zaplanowanych jest jeszcze siedem audycji. - Mam nadzieję, że ta seria będzie okazją do wspólnego zgłębiania znaczących tematów i radzenia sobie z pytaniami, na które wszyscy staramy się odpowiedzieć w naszym życiu - opisuje tematykę swojego podcastu sama Obama.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie