Śledztwo ws. Nowaka. Kolejna osoba z zarzutem

Polska
Śledztwo ws. Nowaka. Kolejna osoba z zarzutem
Polsat News/Zdj. archiwalne
Sławomir Nowak został zatrzymany pod koniec lipca

Zarzut złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości usłyszał Aleksander D., zatrzymany jako czwarta osoba w śledztwie przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi N. - poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz.

Kolejna osoba usłyszała zarzut o charakterze korupcyjnym w prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi N., podejrzanemu o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji.

 

Jak przekazała w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz podejrzany to Aleksander D., który od 2016 do 2018 roku reprezentował polską spółkę zajmującą się zarządzaniem projektami infrastrukturalnymi. Spółka ta była zainteresowana świadczeniem swoich usług na Ukrainie.

 

ZOBACZ: Nowe zatrzymanie w sprawie Sławomira Nowaka

 

- Aleksander D. usłyszał zarzut złożenia Sławomirowi N., pełniącemu wówczas funkcję szefa ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor, obietnicy udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości - podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej.

 

Dodała, że chodzi o kwotę ponad 700 tysięcy złotych. - Zgodnie z poczynionymi ze Sławomirem N. ustaleniami, spółka Aleksandra D. uzyskała kontrakt na Ukrainie, jednak nie przystąpiła do jego realizacji. Z tego też powodu nie doszło do przekazania obiecanej korzyści majątkowej - zaznaczyła Skrzyniarz.

 

 

Skrzyniarz zapowiedziała, że prokuratura podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o areszt wobec Aleksandra D. Jako argumenty podane mają być obawa matactwa oraz grożąca podejrzanemu surowa kara.

 

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie