Irański imam zachwycony Polską. "Nigdy nie czułem się bezpieczniej"

Polska
Irański imam zachwycony Polską. "Nigdy nie czułem się bezpieczniej"
Faceook/Imam Tawhidi
Imam podczas wizyty w Polsce

Szyicki duchowny i reformator islamu Mohamad Tawhidi podzielił się w mediach społecznościowych swoimi spostrzeżeniami na temat Polski. Według niego, nasz kraj jest wyjątkowo bezpieczny. Imam podkreśla, że chociaż Polska nie jest najzamożniejszym krajem na świecie, jest "najbogatsza pod względem zdrowego rozsądku".

Urodzony w Iranie Mohamad Tawhidi to muzułmański duchowny, który mieszka na co dzień w Australii. Mężczyzna jest imamem pokoju, który od lat wzywa do reformy islamu. Wśród jego postulatów jest m.in. odejście od dżihadu. 

 

Głoszone przez niego poglądy nie podobają się radykalnym muzułmanom i są powodem wielu ataków na niego. Mężczyzna podzielił się ostatnio w mediach społecznościowych swoimi spostrzeżeniami na temat Polski. W swoim wpisie zasugerował, że nasz kraj jest jednym z najbezpieczniejszych państw jakie odwiedził.

 

"W Polsce nie ma islamskiego ekstremizmu i terroryzmu"

 

"Jest tylko jeden kraj na świecie, który odwiedziłem bez ochroniarzy i jakiejkolwiek formy zabezpieczenia: Polska" - napisał. Pod postem zamieścił swoje zdjęcie z wizyty w naszym kraju. Jest na nim ubrany w koszulkę z białym orłem i napisem "Polska".   

 

ZOBACZ: Zamiast wezwania do modlitwy meczety nadawały... "Bella Ciao"

 

"W Polsce nie ma dosłownie żadnego islamskiego ekstremizmu i terroryzmu. Zero. Zero. Zero. Nigdy nie muszę się martwić o swoje otoczenie. Wyglądam zupełnie inaczej niż ludzie, którzy mnie mijają i nigdy nie czułem się bezpieczniej" - dodał.

 

 

Duchowny wskazał, że "w Warszawie są firmy muzułmańskie, a jedzenie jest świetne".

 

"Szanuj i bądź szanowany"

 

"Legalni migranci w Polsce kochają Polskę i podzielają dokładnie takie same poglądy jak my: szanuj i bądź szanowany. Przestrzegaj prawa i nie masz się czym martwić" - wyjaśnił.

 

"Bardzo kocham Polskę i doceniam jej historię walki z nazistami, faszyzmem i innymi ekstremistycznymi ideologiami. Nie jest to najbogatszy kraj na świecie, ale najbogatszy pod względem bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. To jest dla mnie ważniejsze niż ekonomia.

 

Jak zapewnił, "Polska będzie jednym z pierwszych krajów, które odwiedzę po koronawirusowym szaleństwie".

dk/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie