Ciało 20-letniej Polki znaleziono w Irlandii Płn. 23-letni Polak zatrzymany

Świat
Ciało 20-letniej Polki znaleziono w Irlandii Płn. 23-letni Polak zatrzymany
Pixabay/cocoparisienne
Policja zatrzymała próbującego uciekać 23-latka

Ciało 20-letniej Polki znaleziono w mieszkaniu w mieście Newry w Irlandii Północnej, a w związku ze sprawą policja zatrzymała 23-letniego obywatela Polski - poinformował konsul generalny RP w Belfaście Paweł Majewski.

O sprawie napisał w poniedziałek dziennik "Belfast Telegraph".

 

Byli parą, mieszkali razem

 

Gazeta podała, że ciało Polki znalezione zostało w niedzielę rano, zaś jeszcze tego samego dnia w pobliżu domu policja zatrzymała próbującego uciekać 23-latka. Północnoirlandzka policja PSNI poinformowała, że obecnie nie poszukuje nikogo więcej w związku z tą sprawą. Personaliów ani ofiary, ani zatrzymanego mężczyzny, nie ujawniono.

 

ZOBACZ: Mieszkająca w Irlandii Polka zaatakowała Włocha. Kazała mu "wracać do swojego kraju"

 

Jak powiedział konsul Majewski, ofiara i zatrzymany mężczyzna byli parą i mieszkali ze sobą, zaś według nieoficjalnych informacji od osób, które ich znały, byli parą od stosunkowo niedawna. 23-letni mężczyzna został na razie zatrzymany na 24 godziny z możliwością przedłużenia tego okresu. Konsul potwierdził, że policja skłania się ku wersji prowadzenia śledztwa w kierunku zabójstwa, jednakże obecnie trwają jeszcze czynności śledcze i zatrzymanemu obywatelowi Polski formalne zarzuty nie zostały postawione.

 

Nie utrzymywali kontaktów sąsiedzki

 

"Belfast Telegraph" cytuje lokalnego radnego Gavina Malone'a, według którego para od czasu wprowadzenia się do tego mieszkania raczej nie utrzymywała kontaktów z sąsiadami i nikt z okolicy ich bliżej nie znał.

 

Newry to niewielkie, liczące ok. 27 tys. mieszkańców miasto, leżące na południe od Belfastu, tuż przy granicy z Irlandią.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie