Dobowy rekord zakażeń koronawirusem na świecie

Świat
Dobowy rekord zakażeń koronawirusem na świecie
PAP/Andrzej Grygiel
Największe wzrosty odnotowano w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Indiach

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w piątek wieczorem o rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem na świecie. Według WHO w ciągu ostatniej doby wykryto 292 tys. 527 przypadków Covid-19. - To kryzys zdrowotny, który zdarza się raz na sto lat - powiedział szef organizacji Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zgodnie z codziennym raportem WHO największe wzrosty zakażeń wirusem SARS-CoV-2 odnotowano w Brazylii (69 tys.), Stanach Zjednoczonych (65 tys.) i Indiach (55 tys.). W Europie zdiagnozowano 25 tysięcy nowych przypadków Covid-19, w tym 2800 w Hiszpanii. Z kolei w Polsce padł rekord stwierdzonych zachorowań - 657 nowych potwierdzonych chorych.


Poprzedni najwyższy dobowy wzrost na świecie zanotowano 24 lipca, gdy statystyki powiększyły się o 284 tys. 196 zakażeń.

Na świecie liczba zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła o 6812.

 

ZOBACZ: Będą "naloty" policji na wesela? Minister zdrowia nie wyklucza


W ostatnich dniach aż 40 krajów zgłosiło rekordowe dobowe wzrosty liczby nowych infekcji.

Według danych agencji Reutera w sumie na całym świecie od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 17,4 mln osób. Z powodu Covid-19 zmarło blisko 675 tysięcy osób.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ponownie ostrzegł przed katastrofalnymi skutkami pandemii. - To kryzys zdrowotny, który zdarza się raz na sto lat, a którego skutki będą odczuwalne przez dziesięciolecia - powiedział w piątek wieczorem Ghebreyesus.

dk/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie