Śmiertelnie potrąciła 8-latkę. Trafi do więzienia na 1,5 roku

Polska
Śmiertelnie potrąciła 8-latkę. Trafi do więzienia na 1,5 roku
Polsat News
Do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, w chwili, gdy matka z dzieckiem przechodziły na zielonym świetle

Na 1,5 roku więzienia skazał w piątek sąd w Poznaniu kobietę, która w listopadzie 2019 roku na przejściu dla pieszych na poznańskim Dębcu śmiertelnie potrąciła 8-letnią dziewczynkę. Wyrok jest nieprawomocny.

Przewodniczący wydziału penitencjarnego poznańskiego sądu okręgowego sędzia Janusz Śniatecki powiedział w piątek, że kierująca pojazdem została skazana za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest śmierć innej osoby.

 

Więzienie i nawiązka

 

- Została jej wymierzona kara 1,5 roku pozbawienia wolności, oprócz tego na rzecz dwóch pokrzywdzonych osób zostały zasądzone nawiązki w wysokości po 50 tys. zł. Orzeczony został też środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na maksymalny okres 15 lat - podał.

 

ZOBACZ: Poznań: 8-latka została potrącona na pasach. Zmarła na rękach matki

 

Prokurator żądał kary 2 lat pozbawienia wolności, obrońca chciał roku więzienia, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych pozostawił kwestię wymiaru kary do oceny i uznania sądu. Według prawa, jeżeli następstwem wypadku komunikacyjnego jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

 

Wypadek miał miejsce pod koniec listopada 2019 roku. Do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, w chwili, gdy matka z dzieckiem przechodziły na zielonym świetle. Kilkudziesięciominutowa reanimacja dziewczynki zakończyła się niepowodzeniem. Sprawczyni wypadku, 69-letnia kobieta, tłumaczyła, że oślepiło ją słońce, wcześniej mówiła, że była przekonana, że miała zielone światło.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie